TEKSTESHQIP

Francesk Radi & Mariza Ikonomi
Telefonate Zemrash
Lyrics

Sot ke ditelindjen bija ime
por une jam larg e nuk vij dot
Ne çast me celin plot urime
ç'te flas me pare ne telefon

Kujtoj me mall diten kur linde
çastin kur vura emrin tend
kur te quajta Saranda,
si ty i bukur eshte ky vend,
sa ky qytet te rrosh ti Sara
lotet si deti Jon.

Tani qe flas me ty o babi
ne duar mbaj fotografin
Bashke me ne eshte edhe mami
me puth ajo me puth dhe ti

Zerin degjoj ne telefon,
se si me duket nuk e di!
Prap me puth, me perqafon
tamam si ketu ne fotografi
Kur ta mbyllesh telefonin
une do te degjoj perseri!

A mund tja shuajme diellit ate zjarre?
A mund ta shterrim nje oqean?
Ashtu nuk treten ndjenjat e tyre
le te jene sado larg!

Nje dite do kthehem perseri
dhe bashke do te jemi ne te tre
do te bejme fotografi
me ngjyra malli do te jene!
Nje premtim do bejne syte
ndarje me asnjehere!

2x
A mund tja shuajme diellit ate zjarre?
A mund ta shterrim nje oqean?
Ashtu nuk treten ndjenjat e tyre
le te jene sado larg!

DËRGOI: