Më mbaj mend (për 1 muaj)

Franc Koruni - Te Gjithe Genjejne Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Peme dhe rruge pa ngjyra
njerez me shume fytyra
qe qeshin rralle,
me sy te care dhe dhembe te bardhe,
ketu jetoj dhe une,
I strukur si majmun,
me shume frike se nje mik me ben armik.

Mure te gervishur, si pleq te bezdisur,
Nga ky bollek ky qyteterim i stisur,
ketu jetoj dhe une,
i fshehur pa shume mund,
mbi kete rrote te dhjere,
Dhe se ne fakt, nuk mban ere.

Ti po enderron, ndaj mendon se je i lire,
dhe po ngaterron dashurine me leverdine,
por...por nuk ka problem, per sa kohe...
te gjithe genjejne.

Dashnore te pamundur,
Si vrases te pergjumur,
qe perqafojne shume fatkeqe,
qe vrasin dhe me keq.

Ketu jetoj dhe une,
me zemer te fshehur,
me shpresen e te cmendurve,
qe ky show te marri fund.

Ti po enderron, ndaj mendon se je i lire,
dhe po ngaterron dashurine me leverdine,
por...por nuk ka problem, per sa kohe...
per sa kohe...
per sa kohe.

Ti po enderron,
ndaj mendon se je i lire,
dhe po ngaterron dashurine me leverdine,
por...por nuk ka problem, per sa kohe...
te gjithe genjejne.

(hahaha...te gjithe genjejne...
te gjithe genjejne...
te gjithe genjejne)
Franc Koruni
Publikimi: 14/09/2017
Muzika: Franc Koruni
Teksti: Franc Koruni
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi
Produksioni I Videos: Geri Gjuzi


Franc Koruni - Te Gjithe Genjejne
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Gjithe Genjejne".
3. Video është e këngës "Te Gjithe Genjejne", por nuk këndohet nga Franc Koruni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Franc Koruni:


Komente 0