TEKSTESHQIP

Franci Rrasa
Gezuar Vitin E Ri
Lyrics
(Feat. Atnand Muca & Elio-t)

Ditet shum shpejt kan kalu
viti i ri eshte afru
por eshte e veshtire
qe ta pershkruaj me nje fjale
se sa shume ti me mungon
une nuk dua te harroj
n'daj gjithmon ty te kujtoj
une ty te kujtoj
nje mesazh serish po ta dergoj
me nje shpres qe zemren tende te fitoj...

[Atnand Muca]
Po te them kthehu perseri
ti ne krahet e mi
se une e di qe ke nevoj edhe ti
Gezuar Vitin E Ri
o o o o oo 4x

[Elio-T]
Ora kalon
viti ri afron
une jam i humbur
dhe ty prane s'te kam
me prane
s'te kam me prane
jo me prane jojo

Dikur ishim dy te dashuruar
por tani jemi te vetmuar
kohen pas e kthej
jo nuk mundem te genjej
se per ty ende ndjeje...
Nje mesazh serish po ta dergoj
me nje shpres qe zemren tende te fitoj...

[Atnand Muca]
Po te them kthehu perseri
ti ne krahet e mi
se une e di qe ke nevoj edhe ti
Gezuar Vitin E Ri

Po te them kthehu perseri
ti ne krahet e mi
se une e di qe ke nevoj edhe ti
Gezuar Vitin E Ri
o o o o oo 4x
Shum e veshtir te vazhdoj
shikimin tend te harroj
se ti je Princesha ime qe une adhuroj...

Po te them kthehu perseri
ti ne krahet e mi
se une e di qe ke nevoj edhe ti
Gezuar Vitin E Ri

Po te them kthehu perseri
ti ne krahet e mi
se une e di qe ke nevoj edhe ti
Gezuar Vitin E Ri
o o o o oo 4x

DËRGOI: