Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Frederik Ndoci & Marie Kraja - Turtulleshe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Turtulleshe".
3. Video është e këngës "Turtulleshe", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci & Marie Kraja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Frederik Ndoci & Marie Kraja - Turtulleshe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

24/08/2014

2014-08-24T19:12:23+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Turtulleshe" kënduar nga Frederik Ndoci & Marie Kraja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 32 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
32

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Marie Kraja. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Dridhet rrezja nëpër valë
Ushton kanga der’ n’kala-e.
Këndon djali ndezun flake-e
Shpejt del vajza n’derë me e pa-e

Turtulleshë, turtulleshë
Ç’ma ke çu’ shpirtin peshë!
Pasha sytë e ballit
Aman fort m’u dogj zemra prej mallit!

Pasha sytë e ballit
Aman fort m’u dogj zemra prej mallit!

Qilma derën gjeraqinë!
Ta shof synin tand si yll-e.
Falma gojën gjeraqinë!
ta ndigioj zanin (në pyll-e?)

Turtulleshë, turtulleshë
Ç’ma ke çu’ shpirtin peshë!
Pasha sytë e ballit
Aman fort m’u dogj zemra prej mallit!

Pasha sytë e ballit
Aman fort m’u dogj zemra prej mallit!Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë