Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci, Rosela Gjylbegu & Dorina Garuci - Shkoder Moj Dil E Prite Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Nuk kemi video për këtë këngë.

Sot une kam ardhe
se ndjeva mall
dhe nje rrugice kerkoj tek ti,
ku kalova feminine.

Nje nane takoj, me puth ne balle
Edhe ty thinjat t' paskan dale
capken i lagjes sone?
Edhe ty thinjat t' paskan dale
capken i lagjes sone?

Dhe dola Shkodres rreth e rreth
Dal e takoj plot miq e shoke
S'di se si kam kaq mall
per ty o Shkoder moj!

Heu ma gezofsh petkun e ri
E ku ma gjen kete bukuri
Shkoder moj, zemer moj
Djalin tand, ti mik e prite sot.

Dal mbi Rozafe,
rri dhe t'shikjoj
Ma bane zemren fort te rrahe
me dhe krah te fluturoj.

Kanges per ty,
t' zemres ja marr
e bashke na sonte ta kendojme
Se biri yt une jam.
e bashke na sonte ta kendojme
Se biri yt une jam.

Dhe dola Shkodres rreth e rreth
Dal e takoj plot miq e shoke
S'di se si kam kaq mall
per ty o Shkoder moj!

Heu ma gezofsh petkun e ri
E ku ma gjen kte bukuri
Shkoder moj, zemer moj
Djalin tand, ti mik e prite sot.
Shkoder moj, zemer moj
Djalin tand, ti mik e prite sot.Featuring: Rosela Gjylbegu
Featuring: Dorina Garuci
Publikimi: 06/12/2012
Muzika: Frederik Ndoci & Tonin Daija
Teksti: Frederik NdociMë Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente mbi këtë këngëFrederik Ndoci, Rosela Gjylbegu & Dorina Garuci - Shkoder Moj Dil E Prite
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shkoder Moj Dil E Prite".
3. Video është e këngës "Shkoder Moj Dil E Prite", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci, Rosela Gjylbegu & Dorina Garuci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.