Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Do Pijme E Do Bejme Qejf Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  48

Ish nje djal, nje djal korcar
Djal i pashem dhe i mbare
Ishte dhe nje skrapalli
Djal i mire, djal flori

E solli fati dhe rruga
Te njifnin nje djal nga Struga
Nate e dite kalonin toke
U bene miq, e shoke per koke

Dhe kur rrinin, s’rrinin kot
Rrekellenin ndonje gote
Cdo te Shtune gjer ne te gdhire
E kalonin duke pire

Nuk e benin per tu dukur
Pinin dhe kalonin bukur
Dhe kur pinin,s’pinin pak
Nga tre shishe per cdo nate

(Refreni 2 here)
O po do pijme e do bejme qejf
Ore deri neser ne mengjes
O do pijme Xhoni dhe raki
O sa ti dali uji i zi

Me uiski dhe me vodka
Nji nga nji i hidhnin gotat
Nuk vonoi edhe per dreq
Na u doli nami i keq

Thane ti vinin gishtin kokes
Te mos behen gazi i botes
Dhe vendosen kur te pijne
Mos te ngasin me makine

Nje here per darke korcari
Thirri shokun nga Skrapari
Moren dhe ate struganin
Qe te pinin dhe te hanin

Na u be goxha gosti
Pinin gotat me dolli
Korcari mori taksi
Po iku nga shpi e tij

Refreni 5 here


Ky tekst u dërgua nga  iviboy2001Free Mc's
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/01/2017
Teksti: Romir Llanaj
Orkestrimi: Bledi Telha
Video Produksioni: Cinefocus GT
Muzika: Gentian Llanaj
Klarinetë: Jovan MinoFree Mc's - Do Pijme E Do Bejme Qejf
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Pijme E Do Bejme Qejf".
3. Video është e këngës "Do Pijme E Do Bejme Qejf", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0