Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Festa E Beqarise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  9

Shoket qe ju doli nami
Ja korcari,ja strugani
Skrapalliun mos haroni
Sepse e kerkon zakoni

Nese keta ju duken pak
Ishin edhe tre fierak
Bashk me ta dhe nje vlonjat
Dhe nje tjeter ne berat.!

Shoket na u mblodhen prape
Qe ta gedhijne edhe nje nate
Dhe njeher te behen tape
Pa hile e pa inate

Shoqeria sot feston
Por kete here jo si gjithmon
Kane sebep prandaj gezojn
Korcarin do ta martojne

Club e muzik balerina dhe gota
Daulle violina whiski dhe vodka
Tequila shampanj corona kampari
Raki safi made in skrapari

Ref×2

Eshte kjo feste e beqaris
Lamtumire e shoqerise
Kur te vije dite e hene
Nuk do jesh me sic ke qen

U mblodhen te premten
I zuri e shtuna
U trash muhabeti
E corbe u be puna
Korcari martohet
Qan hallin e vet
Vlonjati do labce si lab i vertet
Mbaroi rakia ne hall skrapalliu
Beratsi kerkonte per nuse i ziu
Merzitur strugani
Skish pire asnje pik
I kishte dhene doktori ca antibiotik

Topa-topa namin lane
U dehen u bene tufane
As lume e as det si shpelane
Ska polic qe i mban

Mysabet shkoi muhabet
U harua e sebepi
Dhe mengjesi kur i gjeti
Ca nga mali ca nga deti

Club e muzik balerina dhe gota
Daulle violina whiski dhe vodka
Tequila shampanj corona kampari
Raki safi made in skrapari

Ref×3

Eshte kjo feste e beqaris
Lamtumire e shoqerise
Kur te vije dite e hene
Nuk do jesh me sic ke qen


Ky tekst u dërgua nga Regi MecoFree Mc's
Renditja: Top 200
Publikimi: 09/11/2018
Orkestrimi: Bledi Telha
Video Produksioni: Cinefocus GT


Free Mc's - Festa E Beqarise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Festa E Beqarise".
3. Video është e këngës "Festa E Beqarise", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0