Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Dy Lule Te Bardha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ne divan me lule
Me rrije mbeshtetur
Moj te marrsha syrin
Syrin me gjithe vetull

Fustanin e bardhe
Ku ma paske gjetur
Moj te marsha syrin moj
Syrin me gjith e vetull

Kurora me lule
mbi ato baluke
Vello nuserie
Hedhur permbi supe

Lotet pikojne
Si ne shtate puse
Zazet gjemojne
Se do ikesh nuse

Dy lule te bardha moj
Nje dhurat per vajzen (×2)

Ta mar moj nene
Ta mar mos e mar
Mere bije nenes
Djalit mos ju ndaj (×2)

Kush te ka stolisur
Me margaritar
Kush ta ka qendisur
Fustanin e bardhe
Kush e derdhi henen
Mbi te verdha floke
Yjet rrine ne qiell
Ti ndricon ne toke

Si ste erdhi keq moj bij
Qe u bere nuse (×2)
Free Mc's
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/02/2020
Orkestrimi: Bledi Telha
Video Produksioni: Cinefocus GT


Free Mc's - Dy Lule Te Bardha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Lule Te Bardha".
3. Video është e këngës "Dy Lule Te Bardha", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0