Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Janë Ca Këngë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Janë ca këngë dashurie,
që për dashuri nuk flasin.
Kanë ca tinguj melodie
që në zemër të godasin.
Janë ca këngë dashurie,
që për dashuri s'kanë vargje,
kanë ca fjalë me shumë dhimbje,
që flasin vetëm për ndarje.

Mesnatë e një minutë,
dhoma më duket burg,
është ora e fantazmave
që enden nëpër rrugë.
Në rrugët e pafund,
ty nuk të gjej askund,
nata vjen e zgjatet
dhe trishtimi po më mund.

Në dritat e fikura, aty ndizet trishtimi,
ca pika vetmie bashkë me shiun që fillon,
shikoj fytyrën tënde brenda një vegimi,
dhe tingujt e një kënge që dëgjohet në ballkon!

(refren)
Janë ca këngë dashurie,
që për dashuri nuk flasin.
Kanë ca tinguj melodie
që në zemër të godasin.
Janë ca këngë dashurie,
që për dashuri s'kanë vargje,
kanë ca fjalë me shumë dhimbje,
që flasin vetëm për ndarje.

Janë ca këngë dashurie
ku nuk shprehet dashuria,
fjalë për fjalë e një për një
ti kanë thënë brengat e mia.
Janë ca këngë dashurie
që këndohen me kitarë,
për ata që dashuruan
dhe sot jetojnë të ndarë.

Por ti vazhdon mungon,
dhe sot dhe përgjithmonë,
vegimet vijnë e zhduken,
vegimi nuk mjafton!
Kjo natë nuk po mbaron,
dhe dita s'po agon,
dhe tingujt e kësaj kënge
që vazhdojnë të hyjnë në dhomë...

(refren)
Janë ca këngë dashurie,
që për dashuri nuk flasin.
Kanë ca tinguj melodie
që në zemër të godasin.
Janë ca këngë dashurie,
që për dashuri s'kanë vargje,
kanë ca fjalë me shumë dhimbje,
që flasin vetëm për ndarje.
Free Mc's
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/01/2021
Orkestrimi: Bledi Telha
Video Produksioni: Cinefocus GT
Muzika: Gentian Llanaj
Teksti: Romir Llanaj
Kitarë: Ledmond Çano & Bledi TelhaFree Mc's - Janë Ca Këngë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Janë Ca Këngë".
3. Video është e këngës "Janë Ca Këngë", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0