TEKSTESHQIP

Free Mc's
Jam Ushtar
Lyrics

Kam 3 muaj jam ushtar per ty malli me ka marre se di si duroj larg teje komandanti s'me jep leje.
Zoti komandant te lutem mos me bej ne burg te futem dhe kuptoje hallin tim me pret vajza ne takim.
Te kuptoj ushtar i ri se kam qene dhe une si ti mos gabo te lesh sherbimin gati ta kane izolimin.
Ah moj dashuri e shkrete t'u be jeta biciklete nje shkelje ne rregullore dite per dite me bejne rreshtore.
ref.2x
do t'a le sherbimin e do vij te takoj pak e le te paraqitem para gjyqit ushtarak
ref.2x
do t'a le sherbimin e do vij te takoj pak e le te paraqitem para gjyqit ushtarak
TOGA GATI TU DJATHTAS KTHEU PARA MARSH 1,2...
Plasa dot nuk po duroj ditet po i numeroj me ka ikur petulla ushtria ka rregulla.
Komandanti porositi pa leje qe ketu mos ikni jam i ri e me vlon gjaku do t'i them une burgut hapu
Thirri mendjes djale i mbare s'je turist po je ushtar mos gabo te lesh sherbimin gati t'a kane izolimin
Komandantin s'e degjova vajzen vajta e takova per dy puthje per nje llaf e mora veten ne qafe
Ah moj dashuri e shkrete se c'ma more mendjen ooooo [2x]
ref.2x
do t'a le sherbimin e do vij te takoj pak e le te paraqitem para gjyqit ushtarak
ah moj dashuri e shkrete se c'ma more mendjen oooooooo
TOGA GATI TU DJATHTAS KTHEHU PARA MARSH 1,2,1,2,...

DËRGOI: