TEKSTESHQIP

Free Mc's
Do Pijme E Do Bejme Qejf
Lyrics

Ish nje djal, nje djal korcar
Djal i pashem dhe i mbare
Ishte dhe nje skrapalli
Djal i mire, djal flori

E solli fati dhe rruga
Te njifnin nje djal nga Struga
Nate e dite kalonin toke
U bene miq, e shoke per koke

Dhe kur rrinin, s’rrinin kot
Rrekellenin ndonje gote
Cdo te Shtune gjer ne te gdhire
E kalonin duke pire

Nuk e benin per tu dukur
Pinin dhe kalonin bukur
Dhe kur pinin,s’pinin pak
Nga tre shishe per cdo nate

(Refreni 2 here)
O po do pijme e do bejme qejf
Ore deri neser ne mengjes
O do pijme Xhoni dhe raki
O sa ti dali uji i zi

Me uiski dhe me vodka
Nji nga nji i hidhnin gotat
Nuk vonoi edhe per dreq
Na u doli nami i keq

Thane ti vinin gishtin kokes
Te mos behen gazi i botes
Dhe vendosen kur te pijne
Mos te ngasin me makine

Nje here per darke korcari
Thirri shokun nga Skrapari
Moren dhe ate struganin
Qe te pinin dhe te hanin

Na u be goxha gosti
Pinin gotat me dolli
Korcari mori taksi
Po iku nga shpi e tij

Refreni 5 here

DËRGOI:
INFO
Më në fund pritja e adhuruesve mbaroi dhe produkti muzikor është finalizuar tek audienca në spektrin vizual me anë të një videoklipi muzikor, video produksionin e të cilit e punoi Cinefocus GT. Videoklipi u publikua me datë 28 Janar 2017. Kënga ka punuar si kompozitor Gentian Llanaj, autor i tekstit është Romir Llanaj, ndërsa arranzhimi është një krijim nga Bledi Telha.
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200