TEKSTESHQIP

G-Bani
Ky Esht Stili Im
Lyrics

BANI G
Emigrimi
Kush e ka provuar
Vetem ai mund te flase
Ju te tjeret kujtoni se kemi para
E jemi si mbreter
Jemi si princat
Po i themi derrit daje
Emigrimi

Qe nga femij i vogel pash se c'ishte emigrimi
Kuptova se cfar roli luante leje kalimi
Por se kisha domethene
Detyra e kalecave ishte qe te me zene dhe e imja qe tju ike
Shqiperi greqi disa here ne dite disa here ne muaj disa her ne vite
Nuk ishte thjesht se mu merzit jeta ne Rubik
Ishte syri im i majt qe kerkonte per ca drite
Nje aksidenti ndodhur ne shqiperi me dinamit
BANI G mos u merzit isha vetem dymdhjetevjete
Midis artistave te jetosh nuk eshte e lehte
Edhe jo nuk kan te drejte ata qe thon qe jashte mbledh para dhe je si mbrete
Le ta provojn vete...skemi nevoj per kulete
Se shteti donte pare dhe ky eshte realitete
Dokumentat mben te pasur qeveri ne te vertete

Ky eshte stili im, stili im, stili im, stili i jetes qe mesova bam bam ne emigrim
dhe ky eshte stili jon, stili im stili jon, stili i jetes qe emigrimi bam bam na meson.

Kerkoja ndonje vajze per te qesh a per te fole
Por te gjitha me shikonin si te isha jashtoksore
Te ishe nga shqiperia ish vendi komuniste
Nenat dhe baballaret thonin se jemi te piste
Si t'ju shpjegoja vajzave per shqiperin e shkrete
Vertet ishim te varfer por ishim te vertete
Mes meje dhe vajzave qendronte nje mure
Se un isha ne kembe ndersa vajzat me veture
E leht qe ta kuptosh dhe e vertet qe ta besosh
Puna sishte pastertia puna ishte xhepi bosh
Puna ishte dhe puna por dhe pune nuk egzistonte
Per shqiptarin qe spranonte nga asnjeri ta ofendonte
Kshu qe u detyrova te ndryshoja per shum gjera
Ki kujdes nga policia ki kujdes dhe nga gjilpera
Bota u be e eger befasisht ne trurin tim
Bani sishte faji jot jo nuk ishte faji im

Ky eshte stili im, stili im, stili im, stili i jetes qe mesova bam bam ne emigrim
dhe ky eshte stili jon, stili im stili jon, stili i jetes qe emigrimi bam bam na meson.

Ofendime arestime ne biruca keq trajtime
Ne janar te 99es erdhi burgu ne jeten time
Qe nga qelia ime BANI po te flas alo
Pershendes shoket e mi qe jan ne koridhalo
Sa nena derdhin lote sa foshnja ngelen vetem
Dhe qajne sikur duan te mesojn te verteten
Per babain qe ka ikur dhe sdo vij me ne kete jete
E vrane kur kalonte ne kufi me pistolete
Ushtaret kriminela... fajtoret ku jane
Ky eshte emigrimi lufte per te mbijetuar
Mbetem dhe te papaguar sepse erdhem te pa ftuar
Nuk na kupton askush na u tha loti ne sy
Nuk na duan as ketu nuk na duan as aty
Prandaj dhe ta kuptoni se ndryshoni trurin tim
Bani-G dora vete dhe ky eshte stili im

Ky eshte stili im, stili im, stili im, stili i jetes qe mesova bam bam ne emigrim
dhe ky eshte stili jon, stili im stili jon, stili i jetes qe emigrimi bam bam na meson.

ca kujtoni eeeeee
ktu flasim per fatin e miljona njerezve qe jetojn si sklever ne kete mes
ca ju hengri mendja se eshte loj jo jo nuk eshte loj o shok
eshte jeta ime kjo eshte realiteti ky
eshte emigrimi
ky eshte emigrimi
nuk linda kshu un kshu me beri jeta
emigrimi me mesoi
emigrimi na ber kshu
qifsha robt

DËRGOI: