TEKSTESHQIP

G Bani
Vajzat E Mbara 2
Lyrics

Vajzat e mbara nuk jan si perpara me njera tjt haen e bejn gara
T fusin ne tok po ste futen ne belara edhe ne fund korrin po te njejtat fara
Kishte kalu shum kohe 15 vjet para qe nuk kisha nigju kongen legjend VAAJZAT E MBARA
Si gjeja dot yjet e panjohur me i pyt thash po shkruj VAJZAT E MBARA per her t par numrit e dyt
U ktheva nga kurbeti ku kisha mungu shum vjet me mall per atdheun tim nje vajz te mbar me e gjet
E do ta mirkuptoja le te ishte pak e qire se kilometrazhin xero ishte teper e veshtir
Me ndihmen e nje shoku qe fliste me an t dajakut hapa nje studio te vogel te zona e Njisharakut
Diten qe ma dha celsin per me fillu me loz m tha:” t gjith ktu n tiran ta kalojn ujin nen rrogoz,po dashuria blehet se perndryshe skandaloz
Pak fjal shum pune dhe askund mos ki besim
Me kto informacione edhe kte botkuptim ja nisa me kerku shtruar per me gjet fatin tim

HE JETA CA PO BEN PASKE ARDH NE TIRAN TI UN VAJTA SOT NE... PER ME PI KAFE TE...
A T KUJTOHET AI G BANI QE KENDONTE KENGEN TE DUA
ME DUKET INJORANTI KA REN N DASHURI ME MUA
THUA CA TA BOJ PO PER CA M DUHET AI
UN I THEM A KE SHUM LEK AI ME THOT KAM DASHURI
SPO NXJERR ASNJE HIT ASNJE KENGTARE NUK JA VAR PLUS E KA HUNDEN E MADHE EDHE BEN DHE SI KURVAR
FLET SI KATUNAR QA EQ KJO CA DI UN
I THASH KU E KE BENZIN E M SHIKONTE SI MAJMUN
BETOHEM KA GALLAT UN DU KRUDO JO SALLAT
M DUKET PO KERKON PER GRU PO KU DI KY SI MBAHEN GRAT
NORMAL DO JA LEJ THAT PO NUK FOLI SHPEJT ME VEPRA THUJ SHYQYR QE JAN KTO LEPRA QE TE HAJE EDHE DHELPRA

Vajzat e mbara nuk jan si perpara me njera tjt haen e bejn gara
T fusin ne tok po ste futen ne belara edhe ne fund korrin po te njejtat fara (2x)

M kishte gjet belaja kisha ngel si fukaraja
Erdha me halle te vogla isha bo me halle t mdhaja
Ktu nuk pite uj as sevdaja as paraja
Kto kerkonin per karderra e nuk dija nga tja maja
Ju dukej e habitshme per koken e skifterit
Pse i thoja kamarjerit per cdo her faleminderit
Habiteshin dhe vet kamarjerat me gajasje edhe me shikoshin rond thu se kishin 20 vrasje
Dalngadal me kohen fillova tu ja marr doren
Futa n loj mjetin anglez shpullat boren edhe oren
Jo oren prej florini po orarin e caktum jo sa her u tekej ktyne po sa her qe doja un

DEGJONI JETA KA NDRYSHU KA FILLU ME BO SI TIP
E MSOVA UN TI THON PERDIT MBAJE VETEN SE JE VIP
KU KA PAS AI SIKUR UN PO I SHKRETI M DASHURON PRIT PAK JETA MOS E MBYLL PO ME MERR NE TELEFON
ALO ZEMER CA BERE UN HIC KTU TE MAMAJA EJ O ZEMER SE HARROVA M KAN ARDH DRRITAT DHE QERAJA
SI THE S KUPTOVA T GJEJ LEK TI PAGUJ VET QEKE KOKRRA E BARBONIT PO PO ESHT SHUM E VERTET
DEGJOVE MI IDJOTIN BON KUJDES SE SOT TA FUSIN PALE PO NA BEN DHE MSUSIN AI KA HUMB SE MU M
LUSIN

Vajzat e mbara nuk jan si perpara me njera tjt haen e bejn gara
T fusin ne tok po ste futen ne belara edhe ne fund korrin po te njejtat fara (2x)

DËRGOI: