TEKSTESHQIP

Yjet E Panjohur
Vajzat E Mbara
Lyrics

Jo jo largoni te gjithe femijet e vegjel, te gjithe pleqt
te gjithe te smuret me zemer
dhe te gjithe grate shtatzana
se kjo eshte nje kenge vetem per vajzat e mbara
per vajzat a mbara ne Tirane
vajzat e mbara ne Shqiperi
per vajzat e mbara kudo qe jane
per vajzat, vajzat e mbara

Te qish a te mos qish, ja kjo eshte ceshtja
sot do flasim per kete teme, ndaj me fjalet me te thjeshta
do ti themi karit kar, e pidhit pidh atje ku duhet
dhe ndoshta dhe mund te themi, dhe ndonje gje qe sthuhet
pra degjoni nese doni ta kuptoni ca po themi
se ca karin po ndodh, e ku karin eshte problemi
problemi eshte se pidhat i duan djemte per shoqeri
ndersa djemt i duan pidhat vec me i kap e me i qi

Jam dakort me fjalet e tua por me duhet qe te shtoj
se shume vajza dite e nate vec per karin enderrojne
dhe pastaj kur ti u thua - ej shpirt a te qi i here
ato kurva mund te te shajne e te thojne se je nje plehre
pidhat kshu e kane zakon, ndaj ju duhet qe ta dini
duhet edhe pak taktike qe tna kapni e tna qini
sepse nga sjellja femres vec nje gje e sigurt dihet
cdo vajze eshte pak kurve e cdo kurve mund te qihet

(refreni)
Eja vajze, eja sot
eja se spo duroj dot
jo nuk vij, jo nuk vij
se pastaj me qin ti
eja vajze, eja sot
eja se nuk te qi fort
jo nuk vij ta thashe me pare
se une jam, jam vajze e mbare

Te qihesh a mos te qihesh, ja kjo eshte ceshtja
me lejoni edhe mua qe te them ca fjale te thjeshta
se u bene shume kohe tashme qe neper ca televizione
rri e sheh ca pidha qe drejtojne ca emisione
dhe kur ti telefonon, ato kurva mund te te thone:
(A ke te dashur e dashur, a ke, me fal qe te pyes ee)
tani kurve nuk e kuptoj se ca karin po te duhet
kur une ste pyes ty, ca karin ke ti qe me pyt
ske ca te besh, patjeter duhet te zesh ndonje dashnor
ndryshe smund te flasesh me keto pidhat ne televizor

Kur ajo te pyet pse je vetem dhe si ndihesh,
po te pyet a shkon me te gjithe apo me asnji
pra qihesh apo sqihesh
dhe nese i thua se ke te dashur dhe se ndihesh shume mire
ajo kurva vec do ta di a je e virgjer apo e qire
kij kujdes pra kur te pyet:
(Ma thuaj pak si eshte ai)
se ajo kurve vec do ta di a te ka qi apo ste ka qi

(refreni)
Eja vajze, eja sot
eja se spo duroj dot
jo nuk vij, jo nuk vij
se pastaj me qin ti
eja vajze, eja sot
eja se nuk te qi fort
jo nuk vij ta thashe me pare
se une jam, jam vajze e mbare

Te qish apo mos te qish, ka rendesi ska rendesi
sot po flasim per ca gjera qe cdokush shume mire i di
mos u habisni e mos ecni kot te na thoni se lame name
sepse thjeshte po i themi gjerat, tamam ashtu sic jane
dhe meqe thame ca gjera qe te tjeret si kane thene me pare
atehere ca kurva kengetare ndoshta kane dhe per te na share
por ne sthame asgje tjeter pervec asaj qe eshte e vertete
edhe ca kengetare te tjere ndoshta na tregojne respekt

Ajo qe thua eshte e vertete ndaj po e themi perseri
sjemi ketu per te bere moral e sduam te edukojme njeri
shifi pak vajzat e sotme dhe kupto ca fjale te thjeshta
gjithe keto kurva rreth e rrotull sot po bejne si virgjeresha
ato qihen qe te gjitha (o mami), te gjitha qihen fort
dhe shkerdhehen neper pub-e e makina lart e poshte
pra besoj se e kuptuat se cfare bejne vajzat e mbara
vajzat e mbara, duan vetem kara

(refreni)(2x)
Eja vajze, eja sot
eja se spo duroj dot
jo nuk vij, jo nuk vij
se pastaj me qin ti
eja vajze, eja sot
eja se nuk te qi fort
jo nuk vij ta thashe me pare
se une jam, jam vajze e mbare

Ja ku jemi pra, ketu me ju, per ju
kjo ishte e gjitha me shume dashuri per vajzat e mbara

Po, per vajzat e mbara
dhe mos u beni merak per mua se une nuk jam nje vajze e mbare

Ee vajzat e mbara, pjesa pare

DËRGOI: