Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ganimete Jashanica - Ku Je Shpirt  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Naim Krasniqi

Komente

Asnjë Koment

02/06/2014

2014-06-02T15:12:09+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ku Je Shpirt" kënduar nga Ganimete Jashanica.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ganimete Jashanica i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Remzie Osmani - Ku Je Shpirt

Kur mendoj në ty
me mblidhet loti në këta dy sy
nuk e ndërroj me asgjë tjetër
dashurinë e vjetër [x2]

REF
kam dëshirë me të pa përditë
fryma jote më flladit
vjen të unë natë për natë
ne ëndrrën gjatë [x2]

Ku je shpirt nuk e di
Jetoj veç për ty
zemra zemrës i çon fjalë
malli më ka marrë

II
koha shkon tuj prit
me të pa a vjen ajo ditë
nuk e ndërroj me asgjë tjetër
dashurinë e vjetër

koha shkon tuj prit
me të pa a vjen ajo ditë
nuk e ndërroj me asgjë tjetër
dashurinë e vjetër

(REF)

Ku je shpirt nuk e di
Jetoj veç për ty
zemra zemrës i çon fjalë
malli më ka marrë

Vera Oruqaj - Ku Je Shpirt

Mu dok jeta se u ndal edhe ma kurr zdo t'vazhdon
Mu dok djelli se s'rrezon kur me the se ma sme don
Ku je shpirto ku je ti nuk kam drit nuk kam qetsi
Nuk kam drit nuk kam qetsi as skam andrra ma me ty

Ku je shpirto ku je ti nuk kam drit nuk kam qetsi
Nuk kam drit nuk kam qetsi as skam andrra ma me ty

Zemra e shkret eshte ba si gur ah si t'mi fshin lotet me fjal si dikur
Zemra e shkret eshte ba si gur ah si t'mi fshin lotet me fjal si dikur

Dhe nga zemra po te them kurr e lumtur ma zdo tjem
Por ne mend do te kujtoj se me ty jeten kaloj
Dhe nga zemra po te them kurr e lumtur ma zdo tjem
Por ne mend do te kujtoj se me ty jeten kaloj

Ku je shpirto ku je ti nuk kam drit nuk kam qetsi
Nuk kam drit nuk kam qetsi as skam andrra ma me ty
Ku je shpirto ku je ti nuk kam drit nuk kam qetsi
Nuk kam drit nuk kam qetsi as skam andrra ma me ty

Zemra e shkret eshte ba si gur ah si t'mi fshin lotet me fjal si dikur
Zemra e shkret eshte ba si gur ah si t'mi fshin lotet me fjal si dikur

Ku je shpirto ku je ti nuk kam drit nuk kam qetsi
Nuk kam drit nuk kam qetsi as skam andrra ma me ty
Ku je shpirto ku je ti nuk kam drit nuk kam qetsi
Nuk kam drit nuk kam qetsi as skam andrra ma me ty
Më Shumë Këngë Nga Ganimete Jashanica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet