A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gaqo Çako

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  35
(1935-2018)  
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Gaqo Çako është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Tenori legjendar, Gaqo Çako, artist i popullit, i rreshtuar ne emrat e medhenj te Panteonit te muzikes shqiptare si Ramiz Kovaci, Mentor Xhemali etj eshte nje nga yjet e skenes operistike shqiptare e ate europiane. Pervoja dhe karriera e tij mjaft e pasur ne operat "Peshkataret e Perlave", "Traviata", "Bohema", "Rigoleto", "Norma", etj si dhe operat shqiptare e bejne ate me nje karriere te shkelqyer. Mjaft i njohur edhe ne skenat italiane ku ai k...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Pirro Çakos

Bashkëshorti i

Luiza Çakos

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Mentor Xhemali

Sergio

Eduart Jubani

Dr. Flori

Olen Cesari

Kastriot Tusha

Young Zerka

Luan Zhegu

Genti Lako

Florian Beqiri


Tags: Gaqo Çako, Gaqo Cako, Gaqo Qako

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019