Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luiza Çako

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
BIOGRAFIA: Luiza Çako është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Gruaja me emrin Luiza Papa shquhej për veshje të veçanta tërë elegancë, për stilin e saj perëndimor dhe për topuzin e famshëm që gjithnjë e ka pasur të veçantë dhe i jepte hir mbretëreshe. Të gjithë në Tiranë e njihnin dhe kënaqeshin kur vetëm e shikonin dhe e admironin. Aq i veçantë do të ishte stili i saj në veshje sa femrat e Tiranës të gjithë e kopjonin dhe në rrobaqepësitë e kryeqytetit të gjitha gratë shpreheshin se donin një fustan si të L...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Bashkëshorte e

Gaqo Çakos

Nëna e

Pirro Çakos

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Besa Breca

Shpresa Spaho

Edit Mihali

Naile Vathi

Shpresa Gashi

Vita Guhelli

Shirli Polena

Irma Gurakuqi

Mimoza Abedini

Mimoza Selimi

Tags: Luiza Çako, Luiza Papa, Luiza Cako


Komente mbi këtë artist