Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gaqo Çako - Kenge Per Shkurte Vaten Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ti u rrite bija e Dukagjinit
Si nje lule bjeshkesh plot freski
Rruga e aksioneve te thirri
Qe te njihte tenden trimeri
Dhe u nise
Ballin sec ta ndriten zjarret
Nje hov pa mbarim
Ty te ndrin nen flladet e Partise
Neper zerin e saj u rrite ti,
Jo ti nuk ke vdekur
Do te jetosh gjithmone
Re mbi trase
Per te mbetur
Ylli i zjarrte mbi flamur
Ne cdo aksion.
Se e tille eshte rruga jote
Rruga e heroizmit popullor
Dhe ti re, por gjaku yt i ngrohte
do te skuqe mbi trase gjithmone
Ti dinje ku ka trima, bien
Dhe heronj qe s’vdesin as ne shekuj
Ndaj u shkule lule qe nga bjeshket
Dhe u ngule ne rrenjet permbi hekur
Jo, ti nuk ke vdekur
Do te jetosh gjithmone
Re mbi trase
Per te mbetur
Yll i zjarrte mbi flamur
Ne cdo aksion.Nuk kemi video për këtë këngë.
Gaqo Çako - Kenge Per Shkurte Vaten
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Shkurte Vaten".
3. Video është e këngës "Kenge Per Shkurte Vaten", por nuk këndohet nga Gaqo Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gaqo Çako:


Komente 0