A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Gazi, Sedati, Hajriz & Naxhija - Dy Tupana


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/11/2018

2018-11-27T19:01:20

See Also

Sedat Rama

See Also

Naxhije Bytyqi

See Also

Hajriz BerishaIt's a long time that we try finding the lyrics to "Dy Tupana" sung by Gazi, Sedati, Hajriz & Naxhija.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Gazi, Sedati, Hajriz & Naxhija attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) - Dy Tupana

2x
eh dy tupana
po vin me ni za
elumja nana
qfar darsme ka pa

3x
mindilin neh dore
sille pa u ndal
leta dij kosova
qfar nuse kem marr

3x
mindilin neh dore
sille pa u ndal
ta din shqiptaria
qfar nuse kem marr

2x
eh po vjen defi
darsma ka fillue
ehajde qika
hyni me vallzue...

Motrat Mustafa - Dy Tupana

po vij krushqit rena rena
dasem te madhe bajna na
bajn shyhret mbesa e bija
cysh kan cef motrat per vlla

REF;
Dy tupana kur kan kris
fort na gzue i zoti i shpis
fort na u gzue nena e djalit
ksaj i piken lot prej mallit

II
hajdni qika pe pa sot
cka ka fale i madhi zote
cka ka fale o perendia
sikur ylle na vjen lulia

REF;
Dy tupana kur kan kris
fort na gzue i zoti i shpis
fort na u gzue nena e djalit
ksaj i piken lot prej mallit

Duli - Dy Tupana

Dy tupana o ne dere te kulles
Nji za burri o ne dere t'lahutes
Erdhen krushqit o martohet bija
Pershendesin o pushka e sharkija
Pushka kanga o mor prej Drenice
Percjell nuse o Shote Galicen

Shota rrin o t'i fal gjithe nuret
N'balle te dasmoreve o mor nji flamur
Njimije krushq o me nuse vijne
Njimije pushke o ne sup ju rrijne
Kapercejne o gryka dhe male
Bine tupanat o kanga s'ndalet

Shtate varue o mor njato kana
Gjokset mbushun o mor me nishana
Shota erdhi o e qeshet kulla
Azem Bejta o po rrin me burra
Trupi i Shotes o si shtize flamuri
Syperflakur o zjarr baruti

Shote veshi o mor ??? nana
Nuse malesh o ne lufte me krjla
Tuj mendue o djepin te shpija
Syte i printe o ne mal liria
Per me i kthye o malet llogore
Syte e saj o pash drite lire
Pushka i kendonte o mor ne kange trimnije
Shpalon krahet o ne sy t'shqiponjes
Sofrat burrash o te Kosoves

Nji lahute o me kange kreshnike
Ja u la koheve o mor heroike
Knojn me ta o mor sa qe bine
O more t'i knojm Shotes o more heroine
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019