TEKSTESHQIP

Genc Prelvukaj
Lule E Bores
Lyrics

Lule jem e akullit
Lule jem e bore
Pa ty jom mbreti i varfun
Pa roje e pa kunor
Jom ushtar i palgosur
I zhytun ne balte
Udhtare i humbur rrugve
Pa uje e pa hart

Lule jem e bores
E bukur pa thera
Pa ty jom sikur flet
qe leht e mer era
I betum ne ty
Dej kur jeta ne bot ndalet
Ngrihen oqeanet
Shperthejn vullkanet

Lule jem e bores
Ti mke msu me dasht
Zemra jem plot helm
E jotja plot mjalt
Sta kthej un shpinen fati
Je murosur tek un
Si kala Rozafati

Ref:
Gjithmon un kam me dasht ty 2×
Ton jeten kom me dasht une ty 2×

Se ti jeeee lulja jem ee bores
See ti jeeee si zana e malit
zan e mailt e Shkoders

Lule jem e bores
Shoh akrepat e ores
Deri sa ni plak e vjeter
Mi lexon vija e dores
Mjegull fati jem osht me dry
Se çelsin e ke ti
Pra krejt lidhet me ty

Lule jem e akullit
Lule en n Janar
Ti flen ne zemren tem
I kam yjet deshmitar
Pa ty nuk kan ngjyra
As ni anderr
Kur pik lot e jetes
Dashnin e kemi çader

Lule jem e bores
Lule jem e eres
Ktu njerzit sta dojn t miren
Shtyjn drejt humneres
Po na si ulim armt
I thejm ato shterngata
Karvani jon hec
Dejt sa çent lehin mbrapa

Ref:
Gjithmon un kam me dasht ty 2×
Ton jeten kom me dasht une ty 2×

Se ti jeeee lulja jem ee bores
See ti jeeee si zana e malit
zan e mailt e Shkoders
INFO
Më datë 20 Mars 2019, Genc Prelvukaj publikon videoklipin "Lule E Bores". Teksti dhe produksioni audio i rap baladës u punua nga Genc Prelvukaj. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment dhe u xhirua ne qytetin e Shkodres, si dhe Parkun Kombetar te Divjakes.