TEKSTESHQIP

Ghetto Geasy
Amante
Lyrics

amante nuk kam fjal me e shpreh
ate qe bashk e kena ndje
ne te dy dje
amante
edhe me dasht me perserit
neser prap nuk ka me kon
kurr njejt sikur dje,amante
amante amante zoti na ka pa
skem prej kujt mu fsheh
amante,amante,amante
nuk po du me u ftof,bash kur jena nxeh

nuk po muj me thon futja nasht
foret dobt shum e lasht
e let o me bo tfortin
e mos me flejt deri n 6
as nuk o marre me tdasht
marre osht mos me t dasht
dashnia osht shkoll,keq o me ngel nklas
i thom vetes burr me klas
ma i madhi s class
nuk po mvyn kurgjo tjeter
veq ty afer me tpas
nuk em vyjn leket se i kom
nuk i du tjerat se i kom pas
spe du famen se mka lodh
mu mvyn ti gjithmon me mdasht

amante
nuk kam fjal me e shpreh
ate qe bashk e kena ndje
ne te dy dje,amante
edhe me dasht me perserit
neser prap nuk ka me kon
kurr njejt sikur dje,amante
amante,amante
zoti na ka pa,skem prej kujt mu fsheh
amante,amante,amante
nuk po du me u ftof,bashk kur jena nxeh

kurrgjo sbjen prej qiellit
hajde vet e bojna rastin
hajde zhdukem bashk
njoni tjetrin e masim
gjith jeten e kom prit,
as vet se kom dit po vika dhe kjo dit
cdo dit ma shum tu rrit
nuk ka barriera,nuk ka sen qe e nal
i duron pijet,tshamet
tshamet vijn si val
malli shum mka marr,se po tshoh shum rrall
a thu vall?jena veq legjend e gjall

amante,
nuk kam fjal me e shpreh
ate qe bashk e kena ndje
ne te dy dje amante
edhe me dasht me perserit,
neser prap nuk ka me kon
kurr njejt sikur dje amante
amante amante,
zoti na ka pa
skem prej kujt mu fsheh
amante,amante,amante
nuk po du me u ftof,bashk kur jena nxeh

DËRGOI: