A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Gëzim Çela & Nertila Koka - Cel Si Gonxhe Dashuria


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  12

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1984

1984-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Nertila Koka

Muzika:

Vladimir Kotani

Pjesëmarrëse në

Festivali i 23-të në RTSH


Erdha tek ty,
me drite ne sy.
Asnje fjal' s'fola une,
zemrat thane aq shume.
Zambake te bardhe,
celi per ne,
kjo dashuri,
e re.

Jo s'e harroj,
me mall kujtoj;
lulja thosh: Lulezoj,
zemra thosh: Dashuroj.
Si deti i gjere,
kendoj,
nje jete te tere
s'pushoj.

(refreni)
Neper shigjet ku cel jeta, shok i dashur ty te gjeta,
une ty,
une ty.
Moj rini, rini me nure, ku hedh hapin celin lule,
c'bukuri,
c'bukuri,
Ne krahe na mori jeta plot lumturi,
dhe u lind motiv i ri;
vrapon tek une,
une fluturoj tek ti,
fluturooooooj...
Shtigjeve ku rend rinia cel si gonxhe dashuri e re!