Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Biondina Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Fustanin me lule shumë biondina e qëndisi
ajo e qëndisi
rritet pulsi, ndalet fryma loja e saj nisi
loja e saj nisi
vezulloi podiumi, trupi saj si opiumi
kush e then djalërinë
kjo biondinë si balerinë

Rap:
Digjet sikur fishekzjare
si vallëzon kjo lozonjare
ndal zemrat djaloshare
kush është kjo biondinë shqiptare

Ref:
Hej hej moj biondinë fale bukurinë
melodinë për dashurinë
hej hej lozonjare
digju fishekzjare
dogje zemrën djaloshare

Fustanin me lule shumë biondina e qëndisi
ajo e qëndisi
rritet pulsi, ndalet fryma loja e saj nisi
loja e saj nisi
cilin do ta mban për dore
sonte në mbramjen rinore
dikujt do ti luaj fati
apo ta zë taksirati


Ky tekst u dërgua nga  TakatlushjaGili
Publikimi: 31/12/2000
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Ilir Bajri


Gili - Biondina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Biondina".
3. Video është e këngës "Biondina", por nuk këndohet nga Gili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gili:


Komente 0