Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Jorgaqi - Xhelozi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Mbi krevat i shtrir isha kur ne
Telefon degjoj, zeri yt i ngrir qaje dhe me thoje
A me degjon
Ndjeva ndersa flisje ate nat
Dikush ty shpirtin
ta kish thyer me fjal
te kishin then ty
per nje tjeter vajz
qe un rriii,,,
kur sje tiii
Perse ti sme beson kur te thash vertet jo nuk kam faj,
se si ato fjal
Do te thon dhe më
ndaj ti Mos qaj
dhe tu luta qe te me degjosh
te qetesoja un ty sa do pak
dhe me bere qe te them me Fal ate casttt
pa pasur fa a a a a ajjj
.
.
Reff..
Perse kjo xhelozi me ben te them më Fal por do te them me fal un se vec ty te dua por dije skam fajj,
Ti ende sme besonnn lutjen me detyronnn serisht te them me fal un se veç ty te dua Por dije skam fajj..
.
.
Ndaj tu luta un serisht qe ti te me dëgjosh

qe te mos me detyrosh te them me fal ty kot
Ti mos prit te tjer te luten
... prap keshtu si un...
...Se kuptoj...
...si eshte e mundur VALLL
... Perse jo ti nuk doooooo...
Ska renci se na shohin me tjeter ty apo muaaaa
pse s'arrin te kuptosh kur te lutem
dhe pse un te duaaaa
xhelozi do te thot nje stres
Ti se di a te duaan
me detyronTe jem hipokrit
Lamtumir ti te lutem jo
mos me thuajjj
.
.
Reff..
.
Perse kjo xhelozi me ben te them më Fal por do te them me fal un se vec ty te dua por dije skam fajj,
Ti ende sme besonnn lutjen me detyronnn serisht te them me fal un se veç ty te dua Por dije skam fajj..


Ky tekst u dërgua nga Xhulio lenja

Gjergj Jorgaqi - Xhelozi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhelozi".
3. Video është e këngës "Xhelozi", por nuk këndohet nga Gjergj Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:


Komente 0