Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Gjergj Jorgaqi - Babait
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Babait".
3. Video është e këngës "Babait", por nuk këndohet nga Gjergj Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gjergj Jorgaqi - Babait  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Paradoks"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Babait" kënduar nga Gjergj Jorgaqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Djemte E Vjoses. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Me kish' then im at',
shtegut te nje mali:
Bir, dy vdesin rruges,
burri edhe kali

Vone me erdh' ndermend,
pse ashtu me tha.
Udhes vdiq dhe vete,
udhen peng me la.

Udhes, me ngjan vjen
une dal per ta pritur.
Ndaj pas tij si era,
Dot se kam arritur.

Bej te te arrij,
e shoh dot ste ngjaj.
Ne udhe te babait,
s'rrendke dot kollaj.Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë