Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Jorgaqi - Perse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Perse" kënduar nga Gjergj Jorgaqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Miranda Hashani - Perse

Ne u ndam për nje fjal
Oh dhe ti ike, dalë-ngadale
Eh s'u ktheve më tek une
Me le vetem, te pa gjume
Te gjithë njerzit bëjne qudi
Oh, si u ndame ne të dy
Dhe as unë se kuptoj
Oh, e trishtuar vetem lotojë

Pse oh zemer mban mëri
Pse kur digjesh në dashuri
E q'na duhet kush ka faj
Eja të puth në krahe te mbaj

Leonora Bahiti - Perse

Nuk e mendoja se kjo ishte jeta
me shum genjeshtra se sa te verteta nuk di cte bej cte bej un e mjera nuk mundem me se me plasi zemraaa

Me ler o zot nje her frym te mar
ta shoh un djellin si diten e par
ta shoh un jeten me nje tjeter sy
ta dua veten te te dua tyyyyyy

pse me le nvetmi ma humbe rinin po perse o ZOT pse te jetoj pa shpres kur mundem te vdes po perse o ZOT

Nuk e mendoja se kjo ishte jeta me shum genjeshtra se sa te verteta nuk di cte bej te bej un e mjera nuk mundem me se me plasi ZEMRAAAAAA

Me ler o zot nje her frym te mar
ta shoh un djellin si diten e par
ta shoh un jeten me nje tjeter sy
ta dua veten te te dua tyyyyyy

pse me le nvetmi ma humbe rinin po perse o ZOT pse te jetoj pa shpres kur mundem te vdes po perse o ZOT

Madd Dogs - Perse

x2.
Perse nuk mund te harroj
as nje qast un ty
perse me ngeli mendja veq
te ata dy sy
perse te dashuroj
as vet nuk e di
perse na larguan
PERSE
neve te dy...
...
Kur per her te par
veshtrova syt e tu a
e kuptova mir qe me perkisje mua
kaluan shum koh edhe kshtu ndodhi
dashuria jon rrenjat ne tok Hodhi
dhe shum koh ndodhi nje mallkim
sepse na ndan vertet o shpirti im
se kush e shkaktoi se kush na lendoi
dy te dashuruarve larg na dergoii
su patem shum koh se patem shum vite
e zemrat tona shum ishin merzite eee
kishin shum koh qe sishin takuar
vetem n'Telefon zerin kishin degjuar
kur zerin ta ndegjoja m'Kalonte malli
po zjarrin e mall nuk mund ta ndali
e keshtu kaluan muaj e vite
e kjo zemra ime per ty osht merizte ee
...
Nuk mund te mos mendoj per ty ne ket jet
kur zemra ime veq te ti ka mbet
se kisha menduar se do qaja per ty
ashtu si ish mendu po si nje femi
un s'Do t'Jem i lumtur kete ti e di
sepse zemra ime te do vetem ty
kurse ti e lumtur me tjetrin do jesh
dhe shum te mira ne jet ti do kesh
ishte faji im qe te dashurova
dhe per veten time aspak nuk menova
se jeten time e qova ne mjerim
qe te dashurova si i marr shpirti Im...
...
x2.
Perse nuk mund te harroj
as nje qast un ty
perse me ngeli mendja veq
te ata dy sy
perse te dashuroj
as vet nuk e di
perse na larguan
PERSE
neve te dy...

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/2000Më Shumë Këngë Nga Gjergj Jorgaqi:


Komente 0


Gjergj Jorgaqi - Perse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perse".
3. Video është e këngës "Perse", por nuk këndohet nga Gjergj Jorgaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.