TEKSTESHQIP

Gjergj Jorgaqi
Artur 2
Lyrics

sa here pranvera do te vije
atehere kur djelli ze buzeqesh

do jete kjo stine kujtim per ty
t'na shuaj mallin qe na djeg

edhe sa here ti do te gjesh
pak qetesi ketu mbi dhe

lere shpirtin tend te fluturoje
te rri te preje ketu tek ne

dhe pse Zoti engjejt prane vetes i merr
cdo njeri qe rron, rron vec me shpres

dhe njerzit e mi cdo kush me mall i pret
ndoshta se beson thelle ne shpirtin ton

shpredoj tek ky kontinent
qe te rriktheje

se ky mall pak e nga pak
shpirtin po djeg

ref:
ti fli Artur dhe fal cdo gje qe rron
te tuat jane jane syte qe Zoti boten shikon

ti fli per ty kte jete un enderroje
si enderr ish jeta jote si enderr shkoi
. . .
ref 2 x

DËRGOI: