TEKSTESHQIP

Gjergj Jorgaqi
Pa Dashuri
Lyrics

sa nuk te dua ty
lodhem shum te te mesoj

dhe pse te dua ty
jo nuk mundem te t'mallkoj

sepse ti mua me ploteson
pjesen qe mua me mungon

jo se nuk bej pa ty
por sdua te kem stres
kur un kam frik se vdes

ref:
se un di te jap por di te marr
sepse cdo gje e kemi ndare

nese uron ti dashuri
un te fal lumturi

te dashurosh nuk esht biznes
se me para cdo kush te mban
dhe te me duash preferoj
. . .

sepse ti mua me ploteson
pjesen qe mua me mungon

jo se nuk bej pa ty
por sdua te kem stres
kur un kam frik se vdes

ref

se ne shpres jo nuk loj
dhe ndjenjat nuk i shes

po e kerkoj qe ti fitoj dhe pres
ti nje dite do te duhesh atje ku se pret

pa dashuri ti mund te mbetesh vete

na na na na na na
na na na na na na

ref

DËRGOI: