TEKSTESHQIP

Gjergj Jorgaqi
Xhelozi
Lyrics

Mbi krevat i shtrir isha kur ne
Telefon degjoj, zeri yt i ngrir qaje dhe me thoje
A me degjon
Ndjeva ndersa flisje ate nat
Dikush ty shpirtin
ta kish thyer me fjal
te kishin then ty
per nje tjeter vajz
qe un rriii,,,
kur sje tiii
Perse ti sme beson kur te thash vertet jo nuk kam faj,
se si ato fjal
Do te thon dhe më
ndaj ti Mos qaj
dhe tu luta qe te me degjosh
te qetesoja un ty sa do pak
dhe me bere qe te them me Fal ate casttt
pa pasur fa a a a a ajjj
.
.
Reff..
Perse kjo xhelozi me ben te them më Fal por do te them me fal un se vec ty te dua por dije skam fajj,
Ti ende sme besonnn lutjen me detyronnn serisht te them me fal un se veç ty te dua Por dije skam fajj..
.
.
Ndaj tu luta un serisht qe ti te me dëgjosh

qe te mos me detyrosh te them me fal ty kot
Ti mos prit te tjer te luten
... prap keshtu si un...
...Se kuptoj...
...si eshte e mundur VALLL
... Perse jo ti nuk doooooo...
Ska renci se na shohin me tjeter ty apo muaaaa
pse s'arrin te kuptosh kur te lutem
dhe pse un te duaaaa
xhelozi do te thot nje stres
Ti se di a te duaan
me detyronTe jem hipokrit
Lamtumir ti te lutem jo
mos me thuajjj
.
.
Reff..
.
Perse kjo xhelozi me ben te them më Fal por do te them me fal un se vec ty te dua por dije skam fajj,
Ti ende sme besonnn lutjen me detyronnn serisht te them me fal un se veç ty te dua Por dije skam fajj..

DËRGOI: