Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjergj Suljoti - Korça, Qyteti I Ëndrrave Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Korça: qyteti i ëndrrave
O Korçë e dashur...
po të këndoj k'të serenate
Mall edhe brengë...
kur unë jam larg e ndjej për ty

O Korça ime...
po të këndoj e përmalluar
Këngën më të bukur...
me sy të përlotur po të këndoj

Korça ime e dashur për ty zgjodha
Këngën më të bukur të të këndoj
Këngë që del nga zemra jonë, e pastër
O princeshë e bukur ti ku je...

Kujtoj netët e bukura pranverore
Rrugëve të tua me kalldrëm
Vajzat me një bukuri hyjnore
Na dëgjonin ne me mallëngjim

Djem e vajza me ty janë dashuruar
Këngët më të bukura të këndojnë
Si margaritarë ti i rrite
dhe kudo ku janë ty s'të harrojnë

Refreni:

Për ty këndoj, për ty këndoj
O Korçë e dashur ty të adhuroj
Për ty këndoj, për ty këndoj
Qyteti i ëndrrave... jo... nuk të harroj
Gjergj Sulioti
Publikimi: 26/12/2017
Muzika: Nonda Kajno
Teksti: Nonda Kajno


Gjergj Suljoti - Korça, Qyteti I Ëndrrave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Korça, Qyteti I Ëndrrave".
3. Video është e këngës "Korça, Qyteti I Ëndrrave", por nuk këndohet nga Gjergj Suljoti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjergj Sulioti:


Komente 0