Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gjiko

Vendlindja: Pejë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 26 Vjeç
Ditëlindja: 03 Janar 1991
Shenja e Horoskopit: Bricjapi

Këndon kryesisht: Hip-Hop

Gjiko është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Gjiko eshte nje emer i njohur per te gjithe, per shkak te bashkepunimeve te tij shume te suksesshme qe ka publikuar koheve te fundit. Emri i vertete i reperit eshte Asdren Gjikolli. I lindur ne Peje, kengetari ka ushtruar gjate adoleshences se tij sportin e rruges Parkour, prej te cilit ka marre edhe nofken Flyboy.

Eshte angazhuar ne muzike qe ne femijeri, ndersa Hip Hop eshte tradite ne familjen e tij qe prej vitit 1997. Pas disa kengeve, te cilat jane degjuar me interes nga audienca shqiptare, Gjiko e ka perfunduar vitin qe shkoi me dy duete me Dafina Zeqirin, ate me titull "IAM" dhe "MSD", te cilat e vune edhe njehere ne qender te vemendjes talentin e artistit.

Asdren Gjikolli shkoi ne Gjimnazin "Bedri Pejani" Pejë, Kenga e tij e fundit është "Pablo" ne bashkepunim me koleget e tij skerdin, lumin, ledrin, kenge te tjera te famshme te tij jane gjithashtu "Mos m'a perzi"; "Si me def" dhe "Bari Terla"

Gjiko ka publikuar këngën e tij të re, "Yjet Nalt". Ai ka punuar këngën me produksionin RedBox, teksa bëhet fjalë për një këngë me tekst të jashtëzakonshëm. Kënga është e punuar në video tekstuale dhe mund ta dëgjoni më poshtë. Ky është projekti i radhës i Gjikos në vazhdën e shumë projekteve me video që do të vijnë në muajt në vijim.

VERA 2017 per GJIKON ishte nje verë mjaft e sukseshme ku ne fillimin lansoi kengen "FAJE" ne bashkpunim me Skerdin e me pas kengen 2GABIME", ne bashkepunim me Nora Istrefin. Pritet qe gjate vjeshtes ai te lansoje kengen "PAPUQE GUCCI".

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  DenNisy  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  304

  • Gjiko ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Gjiko »
teksteshqip.com © 2007 - 2017