Gjiko
Gjiko
Gjiko
 • Emri i vërtetë:
 • Asdren Gjikolli
 • Vendlindja:
 • Pejë
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 3 Janar 1991
 • Horoskopi:
 • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Gjiko është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Gjiko eshte nje emer shume i njohur per te gjithe, per shkak te bashkepunimeve te tij shume te suksesshme qe ka publikuar koheve te fundit. Asdren Gjikolli, apo Gjiko siç njihet nga publiku, ka arritur qe per nje kohe shume te shkurter kenget e tij te kthehen nder hitet me te mira shqiptare. Eshte angazhuar ne muzike qe ne femijeri, ndersa Hip Hop eshte tradite ne familjen e tij qe prej vitit 1997. Ai bashkepunon me vellain e tij Big Bang dhe produksionin e tij.

Në vitin 2012, Gjiko publikon albumin "667 (1 Hap Para Dreqit)".

Më datë 18 Maj 2013, Gjiko publikon videoklipin "Bari Terla (Shllajferic)". Videoklipi u prodhua nga Framein Production.

Më datë 8 Shtator 2013, Gjira publikon videoklipin "Psikopat", në bashkëpunim me Gjiko.

Më datë 1 Korrik 2014, Gjiko & Felony publikojnë videoklipin "1mishe". Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Në Maj 2015, Gjiko merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Dhipa Splifa".

Më datë 2 Korrik 2015, Gjiko publikon videoklipin "Si Me Def". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, Stash, teksti u shkrua nga vetë Gjiko. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 25 Nëntor 2015, Gjiko publikon videoklipin "Edhe Tri", në bashkëpunim me Mc Kresha. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Gjiko, Mc Kresha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 11 Maj 2016, Gjiko publikon videoklipin "Hajt Hajt". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Gjiko. Videoklipi u prodhua nga Max Production. Me këtë këngë, Gjiko merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 16 Korrik 2016, Gjiko publikon videoklipin "Mos Ma Përzij". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Gjiko. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 10 Gusht 2016, Ermal Fejzullahu & Gjiko publikojnë videoklipin "Hajmali".

Më datë 16 Nëntor 2016, Gjiko publikon videoklipin "Je Shku". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Gjiko. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 12 Mars 2017, Gjiko publikon videoklipin "Yjet Nalt". Me këtë këngë, Gjiko merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 13 Mars 2017, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "MSD", në bashkëpunim me Gjiko. Muzika e këngës u punua nga Dafina Zeqiri, Gjiko, teksti u shkrua nga Dafina Zeqiri, Gjiko, Arianit Palaj.

Më datë 4 Qershor 2017, Skerdi & Gjiko publikojnë videoklipin "Faje". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, teksti u shkrua nga Gjiko, Skerdi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 23 Korrik 2017, Gjiko publikon videoklipin "Gabime", në bashkëpunim me Nora Istrefi. Me këtë këngë, Gjiko merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 29 Tetor 2017, Gjiko publikon videoklipin "Papuqe Gucci".

Më datë 24 Dhjetor 2017, Gjiko publikon videoklipin "Shtrejt", në bashkëpunim me Ledri Vula & Lumi B. Muzika e këngës u punua nga Big Bang, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang.

Ne Janar te vitit 2018 Gjiko u perfshi ne nje zenke me DJ Blunt dhe REAL 1 e cila beri buje ku te tjere u perfshin rrepisti i njohur Ledri Vula dhe menxheri i REDBOXENT Faton Shoshi

Në vitin 2018, Gjiko publikon albumin "Energjiko".

Më datë 27 Maj 2018, Gjiko & Lumi B publikojnë videoklipin "Kush Je Ti".

Më datë 5 Gusht 2018, Gjiko publikon videoklipin "Si Bugatti", në bashkëpunim me Skerdi. Muzika e këngës u punua nga Big Bang (Arbër Gjikolli). Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 11 Nëntor 2018, Gjiko publikon videoklipin "Distanca". Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 14 Dhjetor 2018, Butrint Imeri publikon videoklipin "Bakllava", në bashkëpunim me Gjikon dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar edhe nga Gjiko. Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 28 Qershor 2019, Gjiko publikon videoklipin "Coco Jumbo". Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 28 Korrik 2019, Gjiko & Buta publikojnë videoklipin "My Bro". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 20 Dhjetor 2019, Nora Istrefi publikon videoklipin "Anna", në bashkëpunim me Gjikon.

Më datë 26 Janar 2020, Gjiko publikon videoklipin "Çunat E Rrugës". Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Në Maj 2020, Nora Istrefi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Anna", në bashkëpunim me Gjiko.

Më datë 11 Korrik 2020, Gjiko publikon videoklipin "Xhiro". Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 30 Gusht 2020, Gjiko & Melinda publikojnë videoklipin "X5". Teksti i këngës u shkrua nga Gjiko & Melinda Ademi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 25 Qershor 2021, Ermal Fejzullahu & Gjiko publikojnë videoklipin "Sa T'kom Dasht". Teksti i këngës u shkrua nga Gjiko & Skerdi. Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 7 Korrik 2021, Melinda publikon videoklipin "Ay Caramba", në bashkëpunim me Nora & Gjikon. Teksti i këngës u shkrua nga Melinda Ademi & Gjiko. Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 7 Tetor 2021, Ledri Vula, Lumi B & Gjiko publikojnë videoklipin "Ça Bone? (Whats Poppin)". Teksti i këngës u shkrua nga Ledri Vula, Lumi B & Gjiko. Produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

Më datë 17 Prill 2022, Gjiko publikon videoklipin "Gjoni". Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 18 Maj 2022, Majk & Gjiko publikojnë videoklipin "Kce Kce". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Majk & Gjiko. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga RZON.

Në Maj 2022, Melinda merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 me këngën "Ay Caramba", në bashkëpunim me Nora & Gjiko.

Më datë 17 Prill 2022, Gjiko publikon videoklipin "Gjoni". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Gjiko. Videoklipi u prodhua nga Cinegr8, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli). Me këtë këngë, Gjiko merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 22 në vitin 2022.

Më datë 7 Korrik 2022, Gjiko & Fifi publikojnë videoklipin "Djegi Krejt". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Gjiko & Filloreta Raçi (Fifi). Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

Më datë 23 Korrik 2022, Young Zerka & Gjiko publikojnë videoklipin "Dallavere". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Young Zerka, Gjiko & Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 3 Gusht 2022, Fifi publikon videoklipin "365". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Filloreta Raçi (Fifi) & Gjiko kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge, ndërsa arranzhimi u krye nga Apollo. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Apollo.

Në vitin 2023, Big Bang, Gjiko & Buta publikojnë albumin "Manuali Ep".

Më datë 6 Qershor 2023, Big Bang, Gjiko & Buta publikojnë videoklipin "Tento". Tekstin e këngës e punuan në bashkëpunim Gjiko & Buta. Produksioni audio u realizua nga Big Bang (Arbër Gjikolli).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: DenNisy DenNisy  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Gjiko »

Komente 35