A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 04-01-2016
  Reperi i njohur Gjiko The fly boy së fundmi ka festuar ditëlindjen e tij të 24-rt, dhe me këtë rast ai ka marrë shumë dhurata nga familja dhe shoqëria e tij. Gjiko kishte vendosur që këtë festë ta kremtonte me shoqërinë e tij në një lokal, ku edhe ata i kishin pregaditur atij një tortë surprizë. Torta speciale për ditëlindjen e Gjikos ishte e pregaditur në mënyrë shumë të veçantë pasi kishte edhe shenjën e Marijuanës në të. Por çfarë përmbajtje mund të kishte ajo tortë?...

 • 23-12-2015
  Ndonëse dikur donte të bëhej vetë stomatolog, por kur pa që kjo nuk ishte dëshira e tij atëherë ai në vit të 3-të të Universitetit e braktisi Stomatologjinë për t'iu futur repit. Fjala është për reperin e njohur nga Peja, Gjikon i cili përmes Instagramit iu ka treguar fansave të tij se së fundmi ka patur një problem me dhëmb. Mu për këtë shkas ai është dashur të vizitojë stomatologun, një njeri me profesionin që do ta kishte ndoshta dikur vetë....

 • 05-12-2015
  Reperi i njohur nga Peja, Gjiko sapo ka lansuar së fundmi bashkpunimin e tij me MC Kreshën "Edhe 3", një këngë këngë e cila që në daljen e parë pati shumë sukses, pasi është pëlqyer shumë nga publiku dhe deri më tani ka marrë mbi 600.000 klikime në youtube. Por Gjiko nuk ka menduar të ndalet këtu! Ai mendon ta shënojë edhe me një tjetër projekt këtë fundvit. Këtë lajm ai e ka bërë të ditur përmes rrjetit të tij social në Facebook ku ka shkruar se ka nisur punën për një këngë të re e cila do të vijë shumë shpejt por që detajet e tje...

 • 25-11-2015
  Dy reperët tanë të njohur Gjiko & MC Kresha sapo kanë publikuar videoklipin e tyre më të ri me titull "Edhe 3". 147/147032 Kënga është hip hop e punuar nga Big Bang Beats, e ndërsa tekstin e kanë shkruar vetë Gjiko & MC Kresha. Videoklipi është mjaft hot dhe nuk lejohet t1% shikohet për persona nën moshën 18 vjeçare....

 • 24-11-2015
  Gjiko dhe Mc Kresha tashmë kanë publikuar Trailerin e ri të këngës “Edhe tri”. Kjo këngë e cila duket të ketë skena kogja ‘hot’, pritet që të lansohet gjatë ditës së nesërme. Ndërsa që dy reperët mesa duket i kanë mbledhur forcat e tyre për ta “ndezur” publikun shqiptar....

 • 11-11-2015
  Dy reperët e njohur kosovar Mc Kresha & Gjiko shumë shpejt do të sjellin një projekt të ri muzikor për fansat. Ata kanë realizuar këngën e tyre më të re e cila është inçizuar në studion e Red Box Entertainment e ndërsa do të publikohet edhe me videoklip. Xhirimet e klipit kanë përfunduar dhe reperët kanë vendosur që të postojnë në rrjetet e tyre sociale disa foto gjatë xhirimit të klipit. Përmes fotove të postuara kemi parë se klipi pritet të jetë me skena shumë "hot" dhe me vajza të cilat vallëzojnë në dhomë me Gjikon. Kënga do të mbajë titullin "Edhe 3" dhe pritet të lansohet brenda këtij muaji. 147/147031 %i...
 • 26-10-2015
  Reperi Drake së fundmi ka publikuar edhe këngën “Hot line bling”, e cila me të publikuar është vërshuar nga komentet e ndryshme në drejtim të vallëzimi të reperit. Pas kësaj kanë filluar të publikohen edhe shumë video qesharake me vallëzimin e reperit. Një e tillë është realizuar së fundmi me këngën e reperit kosovar, Gjikos “Si me def”, raporton Indeksonline. Nga shikimi i parë duket sikur Drake më të vërtetë është duke kërcyer me ‘Si me def’, por faktikisht është vetëm një sinkronizim i kësaj kënge me lëvizjet e reperit amerik...

 • 16-10-2015
  Asdren Gjikolli apo ndryshe i njohur si Gjiko është një këngëtar dhe autor këngësh gjithashtu. Për shkak të shumë bashkëpunimeve në estradën muzikore ai u bë ndër fytyrat më të përfolura të skenës shqiptare. Gjiko ka disa kohë që merret me Hip Hop, ai vetëm para pak kohësh kishte sjellë dy këngë me këngëtaren Dafina Zeqirin me titull “IAM” dhe “MSD”. Pas gjitha këtyre, Gjiko do të vijë me një risi të radhës. Kësaj here bëhet fjalë për një bashkëpunim me reperin Mc Kresha një tjetër reper tejet i kërkuar në skenë shqiptare. Në...

 • 19-07-2015
  Reperi i suksesshëm nga Peja, Gjiko, po tregon se rrugëtimi i tij drejt piedestalit nuk po ka të ndalur. Reperi i njohur ka lansuar së fundmi këngën e tij të re të titulluar “Si me Def”, që u prit jashtëzakonisht mirë nga publiku. Megjithatë, se klikimet pak kanë peshë, këtë e ka tregaur Gjiko me anë të një video lansuar në rrjetet sociale. Aty shihet i gjithë publiku duke kënduar këngën e tij të re, “Si me Def”. Gjiko ndryshe është mjaft i kërkuar gjatë sezonit veror për performanca si kjo më 17 korrik....

 • 02-07-2015
  Reperi Gjiko(The flyboy) sapo ka publikuar në treg videoprojektin e tij më të ri të titulluar "Si me def". Kënga është punuar në stduion e Red Box Entertainment, në të cilën bën pjesë reperi aktualisht. Tekstin e ka shkruar vetë Gjiko e ndërsa muzikën e ka realizuar Big Beng Beats. Videoklipi është punuar nga produksioni nga Prishtina, Imagine Films....

 • 17-06-2015
  Reperi i njohur nga Peja Gjiko The Flyboy ka qenë mjaft i angazhuar së fundmi sidomos në festivalin Top Fest 12 ku performoi në finalen e edicionit të tij të fundit. E përveq pjesmarrjes në festivale ai është duke u pregaditur edhe videoklipin e tij më të ri siç e quan ai një projekt të madh. Gjika e ka gati këngën e tij më të re e cila është për sezonën e verës dhe është punuar në studion e RED BOX Entertainment. Videoklipin e ka punuar në Prishtinë me produksionin Imagine Films, ku në xhirimet e tij janë parë shumë statista...

 • 02-03-2015
  Reperi i njohur pejan Gjiko është shumë i angazhuar së fundmi rreth karrierës së tij si reper e cila mori hov sidomos gjatë vitit 2014. Tani ai është duke punuar me një këngë të re të zhanrit hip hop pas dy bashkpunimeve të suksesshme me Dafina Zeqiri. Në rrjetin e tij social në Instagram Gjiko ka publikuar edhe një foto ku shihet rrugës për në Prizren për të mbajtur edhe një koncert atje. Suksesi i reperit po vërtetohet edhe nga thirrje për të qenë pjesë e klubeve të ndryshme të natës....

 • 26-02-2015
  Asdren Gjikolli apo që për publikun njihet si Gjiko, është reperi nga Peja i cili po sjell shumë risi në Hip Hopin shqiptar. Pas dy bashkëpunimeve të suksesshme me këngëtaren Dafina Zeqiri, reperi është në përgatitje të klipit më të ri që do lansohet shumë shpejt. Ai me këto këngë dhe me këngët solo ka dëshumar se është një nga rep artistët me repin me më kualitet në tregun muzikor shqiptar....
 • 20-06-2014
  Një prej reperëve më të talentuar të skenës së muzikës shqhiptare, Gjiko, ka publikuar videoklipin e tij më të ri në bashkëpunim me reperin Felony. 129/129471 “1Mishe” titullohet kënga e re e Gjikos, e cila e pasqyron jetën e vërtetë të të rinjve shqiptarë në rrugët e Kosovës. Tematika të jetës sociale, ashtu sikurse edhe të skenës së hip hopit reflektohen në këtë këngë, ku nuk shfaqen vetura të shtrenjta, e femra seksi. 129/129474 Kënga është punuar sigurisht nga RedBox, teksa videoklipin e ka realizuar në regji, Valon Aziri. 129/129470 Ky është projekti më i ri i Gjikos, pas proje...
 • 19-06-2014
  Reperi shumë i talentuar nga Peja, Gjiko, do të publikojë të premtën këngën e tij të re me klip, “1Mishe”. Reperi i cili njihet më shumë nga fansat e hip hopit “underground” ka filluar të dalë fuqishëm në skenën e hip hopit më komercial. 129/129427 Mirëpo, ai vazhdon t'i qëndrojë besnik stilit të tij sa urban, aq edhe të hip hopit të vërtetë. “1Mishe” quhet kënga e Gjikos që do të vijë të premtën në bashkëpunim me Felony. Kënga sigurisht se është punuar nga RedBox, kurse videoklipi lansohet të premtën e një pj...

 • 19-11-2013
  Reperi shumë i talentuar shqiptar, Gjiko, ka kompletuar mixtape të tij me këngën “Trëndelinë”. Reperi i ri nga Peja e publikon këngën “Trëndelinë” në përmbyllje të mixtape të tij "667", ku përfshihen disa këngë që adhuruesit e hip hopit tashmë i kanë dëgjuar. Një prej krijuesve të hitit “Psikopat” ka zbuluar për Telegrafin ekskluzivisht projektin e radhës, për të cilin kemi raportuar kohë më parë. “Kënga është punuar në RedBox entertainment, është përfundimi i mixtape. I falënderoj të gjithë përkrahësit e mi për mbështetjen. ...

 • 05-10-2013
  Reperi i ri nga Peja, Gjiko, ka publikuar këngën e tij të re pa videoklip në bashkëpunim me reperin Ep të titulluar “N’botën Tjetër”. Asdren Gjikolli, i njohur si Gjiko, e publikon këtë këngë me tekst shumë të fuqishëm në muzikë të punuar nga StrikeBeatz. Nuk dihet nëse kënga do të realizohet me videoklip, por sigurisht se me vizualizim do të ishte projekt tejet i suksesshëm. Gjiko është një prej talentëve më të mëdhenj në skenën e hip hopit. Ai njihet për bashkëpunimin me Gjirën në projektin “Psikopat”....


Faqet:
1

» Dërgo Një Lajm »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019