Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjin Dona - Kush Thote Nane Ka Thirre Mirdite Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  56

O sa bjen dielli more ndriçon token
Me dore n’zemer, o e gjen nane loken
Mi rujte Zoti more djemte e mie
Ju ka nana more drite ne sye
Ku do t’jeni o ju kam ne zemer
O fale me shnet, po emer per emer

Lum per djemt qe i ka Rresheni,
krenaria e ktij veni
Vjen urimi thelle prej zemres,
kur takoj djemte e Kthelles
N’dash te punes, n’dash te shkolles
Dallandyshe n’qiell te Botes
Kur festoj me djemt e Spaçit
O drite leshojne more o trojet e Arbrit
Fani i bukur n’mal e koder
Djemt si yje i ka ne voter
Miq, te dashur, fort bujar
Sofra e bardhe e zemra e bardhe
Thote Nderfana, perhere rrita
Per ardhmnine djem Petrita
Lum Oroshi qiell me yje
O vere e dimen, o qendron o ne krye

M’thone Fushe-Arrezi e Kaçinari
Kam rinine si qelibari
Me kuzhninas e velnjak
Vllazen jan me gjegjanak
Me dy tela ne dru mani
Si bylbyli knon Gojani
Po thrret Rraza, Vigu e Mnela
O jem mirditas, more kshtu do t’jena
Me i dhan bese e zemer mikut
Jam kam rrite djemnin Rrubikut
Manatia shume njat Lezhes
Djemt e saj si gurt e kshtjelles
N’qofte se don bese e tradite
I ka lokja ne Selite
Bash si bredhat ne Bjeshkt e bardha
O hije u ka more kanga dhe fjala

Ka rrite nana dymdhet vllazen
Bijt e mi bafshi dasem
Ane e kand Botes shpernda
Zemra m’digjet due me u pa
Me ju pa mbledh ne sofer
Bashke me nuse, fmije e moter
Ju mbaj n’sy naten e diten
O kush thote nane o ka thirre o Mirditen
Rreth e qark me i ra tan Globit
O more Mirditori jo nuk del o prej rodit
Oo heeeejjjj


Ky tekst u dërgua nga Noah KolaGjin Dona
Publikimi: 19/11/2014
Video Produksioni: SWART


Gjin Dona - Kush Thote Nane Ka Thirre Mirdite
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Thote Nane Ka Thirre Mirdite".
3. Video është e këngës "Kush Thote Nane Ka Thirre Mirdite", por nuk këndohet nga Gjin Dona.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gjin Dona:


Komente 0