TEKSTESHQIP

Gjira
Premtimet (Remix)
Lyrics
(Feat. Kobra & DMC aka Babloki)

(Gjira)
Ref:
Ku mbeten gjith ato premtime
ti ke nje pjese te jetes time
ti fala gjith ato gabime
te durova se te kam desht

(Kobra)
E nalna shpesh un thom
a thu pse s'besove
pse pa dit t'verteten
ike, u largove
e pse dyshove?
kur gjith tpata n'men
a thu kush sot
po e gzon venin tem
ku mbeten thenjet tua
qe u ngulen nkoken time
ku meti fjala jote
qe thojshe jeta ime
ngushllime prej njerzve
pse kaq leht u ndat
tan u quditem
qysh u deshtem tan e pat
ti ngat nuk je
e di tjeter ke
ai a pot pyt
qysh kalojshum ne
ta premtova zemren
e at ty ta dhash
shpesh um thojke vetja hej kadal ma javash
un ty nuk tlash
po ty tlan dyshimet
pse kaq shpejt
u harrun ato perqafimet
premtimet qe ti dhash un
ato i mbajta
un jam besnik e jo si ti qe mbone lajka

(Gjira)
Ref:
Ku mbeten gjith ato premtime
ti ke nje pjese te jetes time
ti fala gjith ato gabime
te durova se te kam desht

Ku mbeten gjith ato premtime
ti ke nje pjese te jetes time
ti fala gjith ato gabime
te durova se te kam desht

(D.M.C.)
edhe pse ndodhi te na kjo
une ty t'du hala
syni lot pikon
e zemra mu ka ça
ti se din se s'me ke kuptu
ti je e vetmja vajze
qe msove mu me dashuru
Tash un s'jam me ty
e ti je e lire
gjuje nji monedh n'det
dhe mendoje nji deshir
Mbylli syte te kthehet lumturija
po me nji djal tjeter e kujtime t'mia
Durimi jot per mu
eshte dashurija qe ke n'zemer
une te shikova si mbreteresh
e jo si femer
besimi jot ndaj meje qe jo i plote
shpesh mohove fjalt qe shpesh i flet kjo bot

DASHURIA ESHTE GJEJA QE VLEN ME SE SHUMTI NE KET BOTE
SI TE MASHKUJT ASHTU DHE TE FEMNAT

(Gjira)
Ref:
Ku mbeten gjith ato premtime
ti ke nje pjese te jetes time
ti fala gjith ato gabime
te durova se te kam desht

Ku mbeten gjith ato premtime
ti ke nje pjese te jetes time
ti fala gjith ato gabime
te durova se te kam desht

DËRGOI: