Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyljeta Ransi - Mi Amor Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Ref: Erdha, por jo sikur herav tjera,
nje përgjigje sod ta ktheva,
ti je tani mi Amor, mi Amor.

Pse nuk mendon, pak më larg,
veq pak më larg.
Hapi syt, rujum mirë
si një dukat.
Pse nuk mendon, pak më larg,
moj zemra jem.
Hapi syt, rujum mirë
kurr ske Problem.

Nuk jam e dyta,
nuk jam e treta.
Ti e din se jam e para dhe e verteta.
Zemren ta mora, e nuk ta ktheva,
se jam kryesorja per ty e jo rezerva.
Ashtu sikur mua nuk e don asnjë tjeter,
ti se pranon dhe e genjen veten.
Por nuk jetohet veq me genjeshtra,
un i kam krejt e jo ajo tjetra.

Ti se din sa je me fat,
Se jam me ty, se me ke ngat.
Ti sma dite vlerën kurr,
as tani as dikur. (2x)

Ref: Erdha, por jo sikur herav tjera,
nje përgjigje sod ta ktheva,
ti je tani mi Amor, mi Amor.

Ti se din sa je me fat,
Se jam me ty, se me ke ngat.
Ti sma dite vlerën kurr,
as tani as dikur. (2x)

Pse nuk mendon, pak më larg,
veq pak më larg.
Hapi syt, rujum mirë
si një dukat.
Pse nuk mendon, pak më larg,
moj zemra jem.
Hapi syt, rujum mirë
kurr ske Problem.

Nuk jam e dyta,
nuk jam e treta.
Ti e din se jam e para dhe e verteta.
Zemren ta mora, e nuk ta ktheva,
se jam kryesorja per ty e jo rezerva.
Ashtu sikur mua nuk e don asnjë tjeter,
ti se pranon dhe e genjen veten.
Por nuk jetohet veq me genjeshtra,
un i kam krejt e jo ajo tjetra.

Ref: Erdha, por jo sikur herav tjera,
nje përgjigje sod ta ktheva,
ti je tani mi Amor, mi Amor.


Ky tekst u dërgua nga ZoguuHGjyljeta Ransi
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/02/2015
Muzika: Gjon Bibaj
Teksti: Arsim Bunjaku
Video Produksioni: EMF Creative


Gjyljeta Ransi - Mi Amor
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mi Amor".
3. Video është e këngës "Mi Amor", por nuk këndohet nga Gjyljeta Ransi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0