TEKSTESHQIP

Gjyste Vulaj
Dil Moj E Bukur
Lyrics

dil moj dil e bukur oOOO qika e malsis o NESER NKAM JAN QUE PO TE PRESI KRUSHQIT O DIL MOJ DIL E BUKUR O MA E DASHURA E DHANDRRIT O NDER VAJZAT TKA ZGJEDHUR O DIL PRA DIL E MOS NGURO

DIL MOJ BIJ E NANES O DIL MOJ DRITA E DIELLIT OOOO PO TE THOT E NANA OOO E LUM PER FAQET SI GURRA OOOOOOO DIL MOJ BIJ E BUKUR O BEJU HALLALL ME PRIDRIT OOOOOOO MENANEN E BABEN OOOO ME MOTREN E VLLAUN OOOOOOOOO

DIL MOJ DIL DIL NE DER DUKESH SI LULJA NE PRANVER SDUKET SYRI DU MET PA DHE PER TY MARSHALLA DIL PRA DIL BIJA JON BABA SOT PO TE MARTON ME DASMORE TE DORzON U TRASHIGOVSH MOJ BIJA JON

DËRGOI:
INFO
Kompozitori i këngës dhe orkestrues i këngës është Sokol Vulaj, teksa kënga është një krijim me tekst nga vetë këngëtarja.