TEKSTESHQIP

Gjyste Vulaj
Potpuri Dasme
Lyrics

Xhinxhile moj xhinxhile
Xhinxhile e malit o x2

Kam sevda moj kam sevda
Kam sevdane e djalit o x2

Jarna na jarna ne
Jarna na te keqen e x2

...

Kur te pashe une ne kojshi
Drite u bere syve mi
Per ty pyeta sa te shiqova
M'thane e ikur nga Kosova

Se çka ndjeva une per ty
Ate dite ta thashe ne sy
Dhe te gjitheve u tregova
E du vajzen nga Kosova

Kosovare kosovare
Zemren a ma fale
Seç me dogje prush me bane
O moj kosovare x2

Cka mendoni prind te mi
A thu me u fejue
O po po m'thone baba e nana
Zoti keshtu e ka shkrue

Cka po thu bre vellau im
A thu jam e re
Jo jo jo moter e dashur
Njizet vjet i ke

Knoni zogj te malit o
Celni lule te kuqe
Se une sot aman
Do te bohem nuse x2

...

Sot ne mengjes
Sa me doli gjumi
Dola ne dritare
Aman ç'u gezova

Pashe nje tufe lule
Aman lule te kuqe
???
O moj per nuse

Ti synin si rrush
E une si zanush
Le ta kan zili
Djale per ne gjithkush

O djale per ne gjithkush

...

Hajde gjakovare
Hajde hajde luj me dore
Cike e Mitrovices
Hajde hajde me dasmore

Hajde hajde hajde djem e çika
N'darsmen tone te madhe
Te knojm kang te hedhim valle
Valle kosovare x2

...

Hajde Shote marshalla
Fluturo me kra x2

Lujma Shote doren o
Se ta fala oren o x2

...