Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Gold AG - Dritan Hoxha  (Feat. Drenusha Latifi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/03/2012

2012-03-30T23:41:29

Featuring

Drenusha Latifi
Nje pun me shum mund si kjo dhembje pa fund
I mir per te gjith qe s'mungove askund
Veprat jan tshumta saqe me fjal spershkruhen
Edhe pse ti na ike kujtimet nuk shuhen
Ne nuk e ditem por as ti nuk e prite
Poziten ta kuptoj si un pa bab u rrite
Mjer per familje tragjedi per at nën
Nuk e priste ti i pari per ta len
Gruaja me femije hallet po i qan
Do t'rriten femit si trriti ajo nan
Teknologji e re ne fush televizive
Viti 2001 i hape rrug të rive
Prespektiv edukat per secilen lavdrat
Erresir ne Tiran e mallkuar ajo nat
Si ta besojm te gjith kete gje
Dit zie per shqiptar pse ti s'jeton me.

Pse tani nuk je me
Sdurohet dot kjo gje
Tregojn lotet ne sy
Dhembjen pa fund per ty

S'harrohen orët e trishtushme t'asaj nate
Na deshe si vllezer se vlla tjeter spate
President pakrahasim qe i dhe frym top medias
Ja le lotet nsy Lorit,Sares e Redias
Djali nje vjeqar qe babin se ka par
I Tanit esht i Tanit e ke trashegimtar
Pse fryma jote edhe pak nuk zgjati
Djali kur te rritet e kupton ç'ishte i ati
Nenes Zyra edhe loti ju ka tha
Qe djali i vetem nga jeta ju ka nda
Shpejt shum shpejt ket jet e ke jetuar
Me shpejt sesa shkoi Ferrari i mallkuar
I mungon shoqnis i mungon gjith Shipnis
Por Zoti i di me mir kto pun se si i nis
I mallkuar ai shi i mallkuar ai lis
Pusho i qet se Vjollca femijet do ti rris.

Pse tani nuk je me
Sdurohet dot kjo gje
Tregojn lotet ne sy
Dhembjen pa fund per ty

text by: Gold AG


Ky tekst u dërgua nga Buja
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet