Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG & Ismet Bexheti - Komandant Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  402

Gold AG:

Zemra e etur liri po kërkon,
n'qiell t'Luginës shqiponja fluturon,
jo nuk i fal këto troje shekullore,
se t'kam si dy sytë oj Kosovë Lindore.
Ndalo Serbi se m'ka humb durimi,
jam prej këtij vendi m'thojnë Ridvan Qazimi,
kallëzoju Çetnikëve këtë punë mos e dishin,
se pushka e Lleshit e djeg edhe Nishin.
Dej t'bëhëm bashkë qysh kem dikur,
gjaku i shqipëtarit e skuq atë flamur,
ti e dinë kush je kanë dhe e dinë kush je,
ke m'u kthy ku je kanë, shka n'zot po t'bëjë be.
Kam trima me veti, kanë zemër luani,
krismën ia ninë kur djeget Ballkani,
se këtë amanet e ru'n djalë mas djali,
vdes në vendin tem e përjetë nuk e fali.


Ref. 2x

Komandant po thrretë Lugina,
ku je ti më i miri vëlla,
bëhuni bashkë njëherë o trima,
se armiku besë nuk ka.

Gold AG:

Mburrnu me ne, mos qani oj nëna,
bashkë janë me mu' krejt Shkupi e Tirana,
Ulqini, Prishtina e çdo vend shqipëtar,
s'e lëshojmë Tërnocin gjallë më na marrë.
Rreshti i gatë me bijtë e kësaj toke,
se lufta e jonë don ndryshim epoke,
dej sa t'i marrim krejt që i kem pas,
çdo pranverë e lume ni gjak ka më plas.
Jam lule maji që e gjelbëron Shqipëninë,
jam pushkë shqipëtari që ta dridhë Serbinë,
jam djal Lugine me shekuj n'këtë vend,
e kurrë një bir shkine këtë sy s'ma ka tremb.
Jeto o flamur sa t'jeton Shqipënia,
amanet vëllau i jem, kujtoj fjalët e mia,
shkijet janë shkije e kurrë s'bëhën tjetër,
po ju çone në fund atë rrugën e vjetër.

Ref. 4x

Komandant po thrretë Lugina,
ku je ti më i miri vëlla,
bëhuni bashkë njëherë o trima,
se armiku besë nuk ka.


Ky tekst u dërgua nga Shp3ta   EnnisaaAG   fitore   Shp3taIsmet Bexheti & Gold AG
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/04/2012


Gold AG & Ismet Bexheti - Komandant
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Komandant".
3. Video është e këngës "Komandant", por nuk këndohet nga Gold AG & Ismet Bexheti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 11