A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Gold AG - Shum Vjet  (Feat. Nysret Muçiqi)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/02/2013

2013-02-12T18:59:25

Featuring

Nysret Muçiqi

Këngë e albumit:

"Goldi Ta Kall"


Gold AG:

Nje thik qe pom shpon as me fol s'pom len
sa turp e sa marre prej jush po na vjen
ju qe rinin ja kushtut kti atdheu
e tash bishat sllave po ju tundin prej dheu
na falni deshmor ju o trima luftar
se emrin e juv e kan perly shum trathtar
jom prind jom vlla e jom bir deshmori
eshtrat e t'parve pom lekundin prej vorri
po prekin ku s'duhet e gjaku po vlon
mos prek aty ku shqiptari s'duron
Medvegja m'ka met si qyqe e mjere
sa nana kan dek tuj prit djemt n'der
sa gjaku u derdh n'ty ma e mira tok
per ty e krisi pushken Bardhyli me shoke
per ty luftoj Vitia Qingji e Nijazia
se pa ty lugin nuk merr frym Shqipnia

ref_

Nysret Muqiqi:

U bene shum vjet o vlla qe s'jemi pa
shum vjet ket dhe me lot un e kam la
shum vjet ka prit ne der kjo nene e mjer
lulja po qel me gjak edhe n'ket pranver

Gold AG:

mos prek serbi bash aty ku del gjak
po thojn qe je shum po as na sjena pak
pushka e Lleshit pret me rujt vatanin
me veti kom terrin vlla Baki Bajramin
tuten ma din kjo serbi e ngrata
se kete ven nuk e lshoj pasha fminin qe pata
se e du si nana qysh e don djalin
e du si Lirimi krejt qysh e don malin
qata ndali Evrop kta klysha Rusie
se rreshtat e gat jan nis prej Shqipnie
krejt Kosova n'kam per luft jo per fjal
prap i dalin zot ata qe i kan dal
prap ndizet flak lahet me gjak pranvera
se prap uniformat pom vijn te dera
ishalla don zoti vlla e takohem n'mal
se gjaku deshmorve kurr s'na ban hallall

ref_

Nysret Muqiqi:

U bene shum vjet o vlla qe s'jemi pa
shum vjet ket dhe me lot un e kam la
shum vjet ka prit ne der kjo nene e mjer
lulja po qel me gjak edhe n'ket pranver(2x).


Ky tekst u dërgua nga  ArmendAG   GOLDEDI   Dergim1234
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019