A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nysret Muçiqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  101
  • Vendlindja:
  • Podujevë 
BIOGRAFIA: Nysret Muçiqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore qytetare dhe popullore dasmash. AUTOBIOGRAFI: Hera e parë që kam filluar të këndoj së pari nëpër dasma kanë qenë vitet e 78-ta, kur kam qenë 14 vjeçar. Më kujtohet nëpër dasma në komunën tonë, Besianën dhe në rrethinë. Pas viteve ’78-ta, kam qenë anëtar i Shoqërisë Kulturore-Artistike “Josip Rela”. Në atë kohë kemi pasur koncerte në gjithë Kosovën. Pra, në koncerte ishte hera e parë që kam dalë para publikut. Në këtë shoqëri ishte këngëtarja Shyhrete Behluli, e cila në atë koh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Albatrit Muqiqit

Bashkëshorti i

Merita Spahiut

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Live 2018 (2018)

Nisëm Dasmën


» Dërgo Një Këngë »

Tre Mije Vjet Me Plis Te Bardhe
Me I Bukuri Gabim
Embelsira Ime


Artistë Të Ngjashëm:

Caspo

Driton Salihu

Valon Buquku

Ex King

Hysni Zeqiri

Monny

Izi

ZeeroMan

Agron Ahmeti

Mr.Trimi


Tags: Nysret Muqiqi, Nystret Muqiqi, Nysret Muçiqi, Nusret Muqiqi, Nysret Muciqi

Krijo Një Kartolinë




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019