Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Ne Vendin E Vjeter (Feat. Beatrix Ramosaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  58

Gold AG:
Kjo nat qe po vjen, pergjithon po na ndan
dikuj sonte syri dikuj zemra po i qan
Kujtoje ate moment ate takim qe jemi pa
se t`miren edhe t`keqen bashk e kena nda
Kemi pas ni qellim ni drejtim edhe ni rrug
thojshe t`du qaq shum saqe tutna kom met t`hup
I bindur jam kan nato qe ti kom than
kom dasht fmit e mi veq ty met t`thirr nane Po ondrrat qe pi dojka njeri shumica spo vishin e armiqt e ksaj pune gajle nuk po kishin
E di qe s`jom perfekt se cdo njeri gabon
po e di dhe si ty qe ma nuk e du kerkon
Edhe pse je larg tash e nuk jam ngat teje e di qe e tradhtume kurr nuk je ndi prej meje
Qysh dokesh si nuse shum kisha dasht me t`pa e ti shoh qysh po vallzojn ata qe na kan nda

Beatrix:
Ne vendin e vjeter kaloj pa ty
nuk mundem ta fsheh lotin ne sy
Ne mendje perjet vetem ti ke mbet
po lutem cdo her enderr te jete
Buzeqeshje nuk ka me ne syt e mi si ndodhi keshtu jo nuk edi
Ku rrinim ne dy
tash rri dikush tjeter
nuk ka me takime n`vendin e vjeter

Gold AG:

Sa andrra deshira sa plane ken per jeten mos harro se dikush t`ka dasht ma shum se veten
Sdi ku i ke lan ato fjal qe I ke than gzoje dikon tjeter qe me to ki me kon
Ket pozit e kom e beso qe nuk kom faj
kom dashni per ty ma shum se ka pare ai
Sdi cila e keqe tuve si pelqej te un jom qiky qe jam as ma pak as ma shum
Po ska lidhje mos ti him anej se per kejt ka ZOT s`jena rasti vetem po ksi raste nishem plot
Kur na folke dikush nuk na u dokshin trana thojshe mu me m`ndodh kurr prej teje nuk ndana
Po qe ndodhi u ndajtem kur asnjoni nuk e pritem jetum me ni vend bashk u lindem u rritem
Shum qajtem e qeshem u dashtem e u grindem me pa me mu nuk deshten veq ata qe e linden

Beatrix:
Ne vendin e vjeter kaloj pa ty nuk mundem ta fsheh lotin ne sy
Ne mendje perjet vetem ti ke mbet po lutem cdo her enderr te jete
Buzeqeshje nuk ka me ne syt e mi si ndodhi keshtu jo nuk edi
Ku rrinim ne dy tash rri dikush tjeter nuk ka me takime n`vendin e vjeter


Ky tekst u dërgua nga ElberinaGold AG
Featuring: Beatrix Ramosaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/11/2013


Gold AG - Ne Vendin E Vjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Vendin E Vjeter".
3. Video është e këngës "Ne Vendin E Vjeter", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 5