Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Drenica

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Drenica".
3. Video është e këngës "Drenica", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Drenica  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  148

Muzika:

Bini Nebihu

Teksti:

Gold AG

Video Produksioni:

MProduction

Këngë e albumit:

"Armikut Si Përulet"

Komente

15 🔥

04/03/2015

2015-03-04T18:01:40+00:00Kam Drenicen plot me trima
Kam nje nanë e një atdhe
Vjen Prekazi si vetima
Gjaku Arbrit jemi ne

Oj tok Shqipnie ti je vend lavdie
Kurr pushken se nale drejt asaj shkinie
Sa trima Drenic i pate nder vite
I rujte i deshte i gzove e i rrite
Emri e lavdia përjetë nuk t'harrohet
Brez mas brezi ty kanga do t'knohet
Te ti peshojnë edhe vaji e gazi
Kangen e luften se ndal Prekazi
Armiqt i presim me pluma te dera
Pa gjakë lirie s'ka lule Pranvera
Kurr oj Kosov ty s'ta ktheva shpinën
Se t'fort e kom pas vëlla Hasan Prishtinen
Liria e vendit osht e vetmja shpres
Lufta don burra e shkau ska bes
I madh e i vogel pragun e mbrojm
Po tgjall Drenicen na kurr nuk e lshojm.

Kam Drenicen plot me trima
Kam një nanë e nje atdhe
Vjen Prekazi si vetima
Gjaku Arbrit jemi ne

Kam Drenicen plot me trima
Kam një nanë e nje atdhe
Vjen Prekazi si vetima
Gjaku Arbrit jemi ne

Burrat nder breza mi njeh historia
Ku t'kom o trim vëlla Ahmet Delia
Ktu folet shqip ktu i thojm Drenicë
Kur s'kemi pushk kryt ja u prejm sakicë
Për mu ka ndi Evropa e Bota
Se ktu kam rrit shumë Azema e Shota
Ktu djeget mali e ktu djeget fusha
Plot ushtar mas veti ka Shaban Polluzha
Luftova perball kurr o shka su fsheha
Jom nipë Emini mu mthojn Tahir Meha
Temelet me gjakë i kena prej t'parit
Ku je oj Drenica e Adem Jasharit
Hamza me dajen ni kangë ja u thot
Se lshojm Kosoven per jet e mot
Le t'qel dyrë Evropa se me dal nuk dojm
Ktu jem prej t'parit e pa dekë nuk e lshojm.

Kam Drenicen plot me trima
Kam një nanë e nje atdhe
Vjen Prekazi si vetima
Gjaku Arbrit jemi ne

Kam Drenicen plot me trima
Kam një nanë e nje atdhe
Vjen Prekazi si vetima
Gjaku Arbrit jemi ne


Ky tekst u dërgua nga Xeni Nuredini   SVisar
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet