A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Gold AG & Kreshnik Avdiu - Mirupafshim Oj Medine


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

24/05/2019

2019-05-24T17:58:45

See Also

Kreshnik Avdiu

Music:

Kreshnik Avdiu

Lyrics:

Gold AG

Arrangement:

Florent Boshnjaku

Video Production:

MProduction


Erdha sod un ne Medine
nga Kosova me vllazni
Me fal namaz afer teje
uje zemzemi du me pi

Sa dashni ka brenda meje
per ty ja Resulallah
Lum qe jam un afer teje
faleminderit o Allah

O maj dashuni Allahut
per ty syni jem po qan
Erdha ktu per dashni tane
me lot nsy po tjap selam

Erdhi dita me u largu
qka me i than ksaj zemres time
Po du me thon e spo du
mirupafshim oj Medine

Po lutem me lot ne sy
ne xhenet me ty me upa
Lutem per prindrit e mi
O sa shum po baj dua

Mirupafshim perseri
na mundsoft i madhi zot
Ti je drita e syve t'mi
lum qe jem umeti jot

O maj dashuni Allahut
per ty syni jem po qan
Erdha ktu per dashni tane
me lot n'sy po tjap selam

Erdhi dita me u largu
qka me i than ksaj zemres time
Po du me thon e spo du
mirupafshim oj Medine


Lyrics submited by Kastriot Berisha
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019