Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Sokoli

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sokoli".
3. Video është e këngës "Sokoli", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Sokoli  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Video Produksioni:

MProduction

Këngë e albumit:

"Diaspora"

Komente

1 🔥

16/02/2020

2020-02-16T12:07:50+00:00Ai po vjen prej mali 
Se din çka osht deka
Thot Kosova e kam djal
Ai është Naim Beka

Sokol nëna e ka lind 
Për vatan i etur
Ktu armiku mund të kaloj 
Veç në trupin tim të vdekur 2x

Kush o ai djal qe po djeg barot
Friken ja paska veç tmadhit Zot 
Është ai qe e ka ballin për tokë 
Pushken për shka e Besen për shokë

Familja ma mbjelli dashni per Shqipnin 
Kur dola n'protest zhduk Autonomin 
Burgose sa mujte por nuk u korita 
Thash vet me veti hajt shka se mvjen dita 

E tash qe besa dita më ka ardh
Me dek si burri e me faqe te bardhë 
Jom Naim Beka e vi prej Pleshines
Ai që stu tutë kurr o biri i shkines

Lufta pa mu si pa kryp ni deti 
Po shkoj me qef dytë po i la mas veti 
Oj Nerodime qelma ti deren 
Deri në frymen e fundit ty ta nifsha erën 

Ai po vjen prej mali 
Se din çka osht deka 
Thot Kosova e kam djal
Ai është Naim Beka

Sokol nëna e ka lindë 
Për vatan i eturë 
Ktu armiku mund të kaloj 
Veç në trupin tim të vdekur

Na i mbushe rrugt polic e patrolla 
Na vrave të ri e na mshele shkolla 
Po jo more qen se ka burra ky ven 
Un jom Sokoli i trrollit tem 

Me gjak Shqiptari me lu nuk mun 
O pasha ni Zot ktu ja ti ja unë 
Per gjakun e fmive po marrim hak 
Unë jam Jezerci bashk me Reçak 

Kur te del pranvera e lulzon liria 
Lulet kan çel nga plaget e mia 
O Kaçanik ti per jetë kofshë mir 
Anderr e kam pas me t’bo niher te lirë 

Vepra mbi tok e trupi nër dhe 
Ma gzofsh pavarsin me i miri atëdhe 
Sa her per neve ta keni mallin 
Mos na kujto daten po veç idealin 

Ai po vjen prej mali 
Se din çka osht deka
Thot Kosova e kam djal
Ai është Naim Beka

Sokol nëna e ka lindë 
Për vatan i etur
Ktu armiku mund të kaloj 
Veç në trupin tim të vdekur 


Ky tekst u dërgua nga Kastriot BerishaKartolina (3)

23
32
17

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet