Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Sofra E Nanës

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sofra E Nanës".
3. Video është e këngës "Sofra E Nanës", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Sofra E Nanës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  9

Muzika & Teksti:

Gold AG

Orkestrimi:

Florent Boshnjaku

Video Produksioni:

MProduction

Komente

Asnjë Koment

19/09/2020

2020-09-19T19:00:12+00:00Kushtet e rana neper bote na kane tret
Po eren e atdheut kerkun se kam gjet
Asnjehere i vogel se kom mendu kete dite
Me buke e kripe e dashni jemi rrit
Dola n'gurbet per me pa pak drite
Emos me ra n'doren e atyre te pa shpirt
E disha se t'shpise ju jet nje boshllek
Se atehere shqiptaret i kthejshin ne sandek
Ah faqezi sa zemra i ke nda
M ' Ndave me prind me moter e vlla
Vujtjet e mia smi din kush veq Zoti
Se kurre veni i huj nuk t'bahet i joti
Lufta na bani per me pas kete fat
Kto fusha e male i enderrova cdo nate
Nje bese ja u kom dhane Ate Nate qe ju kom lane
E la veten keq per ju babe e nane

Refreni

Malli m'ka marr Kosove o me ta ni eren
Her Po e pres dimrin, her po e pres veren
Jam nis me ardh nane dil pritem te dera
E shtroje ate sofer sikur herave tjera

Ftyren tane babe nuk e harroj kurre
Thojshe kom mu kthy e kom me te ba mu mburr
Une mallin e juve e ju mallin e djalit
Nuk ta qoj poshte oj nane djersen e ballit
Gurbeti eshte i rane Per ata qe nuk e dine
A ki a ski me hanger kerkujna nuk ja nin
M'thojke nana jem bon ma shume gjume
Ti ruju pak o bir e Zoti t'run ma shume
Sado qe ben o bir pare e emer
Ma mire fukara ne xhep se fukara ne zemer
Shume fjale me the
Po me kujtohet njana
Mos e Harro djepin qe t'ka perkund nana
Kur t'lirohet vendi e te qele pranvera
Na te presim o bir te varri a te dera
T'kishe qan gjalle kete dite qata une pe du
E me te than a jam ba o bab qysh em ke mendu

Refreni

Malli m'ka marr Kosove o me ta ni eren
Her Po e pres dimrin, her po e pres veren
Jam nis me ardh nane dil pritem te dera
E shtroje ate sofer sikur herave tjera

Kam ardh per pushim miresevin te une krejt
Mos em vet kur ke ardh as sa ke me nejt
Se kaniher kom qef 2-3 dite mos me flejt
Veq me thon qe ksaj here
Ma shume kom nejt
Eren e vendlindjes se ka asnje vend
Ne Kosove jeta eshte e vshtire a n'gurbet o rren
Qysh ti Japin paret ashtu edhe ti marrin
Mos me punu dy vete kaniher zor qe dalin

Ekshu vllau jem gurbetqari e ka jeten
Tu e prit pushimin e tu e nxjerr bileten Shume sene te jetes i kalova tu djeg S'qellova ngat juve as ne dasem as n’dek E do veshje kombetare me vete du me i marr
Me ja vesh djalit tem me u ndi si shqiptar
E me i than ti po rritesh n'tjeter kulture
Po je SHQIPTAR djali jem e i huj zbahesh kurre

Refreni

Malli m'ka marr Kosove o me ta ni eren
Her Po e pres dimrin, her po e pres veren
Jam nis me ardh nane dil pritem te dera
E shtroje ate sofer sikur herave tjera


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet