TEKSTESHQIP

Gold AG
Flamur N'zemër
Lyrics
(Feat. Remzije Osmani)

Në Vlonë me 28 te vjeshtes se 3t 1912
Pas fjaleve qe tha zoti kryetar Ismail Qemal beu
me te cilat tregoi rrezikun e madh ku ndodhet sot Shqipria
Te gjith delegatet me nje za venduan
Qe Shqipria me sot te bahet ne vehte
E LIRË DHE E MOSVARME
Luigj Gurakuqi

Gold Ag:
FRIKA S'UM NDAL AS ARMIKU S'UM BIND
SE N'GERGOC T'DUSHKAJES MU NANA M'KA LIND
JENA T'VETDIJSHEM PER AT QKA VEPROJM
SE VEQ ME PUSHK KOSOVEN E MBROJ
E LUFTA S'MBARON PA U KRY KOMPLET
PA U KTHY ÇDO SHQIPE N'FOLEN E VET
NA I DALIM PERBALL BASH QYSH NA KA HIJE
FISHEKUN E MRAM VLLA E SHPRAZI N'SHKIJE
TASH PERGJITHMON E KUPTON O ARMIK
SE SHQIPNI I THOJM KEJT KU FOLET SHQIP
NDRIÇOJM KET VEND SI DIELLI E HANA
KURR NUK E LSHOJM PER KRAJL E SULLTANA
BORXH IA KENA T'PARVE QE 'DOR TON E LAN
SE NA KEM 1 NAN E VEQ 1 VATAN
AMANETIN TEM SHOK JU NDER MEND TA MBANI
JOM TIGER KOSOVE M'THON FADIL NIMANI

REF 2X:REMZIJE OSMANI
FLAMUR N'ZEMER FLAMUR N'DOR
KUQ E ZI N'TROJET E MIA
VALO SHQIPE KET NENTOR
SE E JONA ASHT SHQIPNIA

KUSH PRIN I PARI U JEP VULLNET T'RIVE
KUSH SI ME GOJ I SHKYN UJQIT E SHKIVE
VIJ KU TO NEVOJA ME KRIS PUSHK APET
SE ILIRIDË E LUGINË SA T'JOM GJALL SI LA VET
SLLAV E MAQEDON KEJT LE T'BOHEN BASHK
SE BESA JON JA U SHTIN TUTEN N'ASHT
EDHE 1 JET ME PAS UN TA FALI SHQIPNI
SE HA BUK E KRYP E S'JETOJ PA TY
RRETHOJN XHANDART ME TANKE E MARINCA
PO LUFTON TIGRI E LUFTON VAKSINCA
KNOJM E LUFTOJM SE S'NA DHIMSET JETA
KTHEHEN SHQIPONJAT N'FOLET E VETA
E QUJM ILIRI E S'E SHESIM ME PARE
LINDIN SHUM FOSHNJE KUR QELEN VARRE
E DERI KUR T'KTHEHET AJO HARTA E VJETER
LUFTOJM PER SHQIPNI SE S'DOJM REGJIM TJETER

REF 4X:REMZIJE OSMANI
FLAMUR N'ZEMER FLAMUR N'DOR
KUQ E ZI N'TROJET E MIA
VALO SHQIPE KET NENTOR
SE E JONA ASHT SHQIPNIA

DËRGOI: