TEKSTESHQIP

Gold AG
Në Shtëpinë Tënde
Lyrics
(Feat. Kreshnik Avdiu)

Eshte nje vend i shejt i ZOTIT
Ku gjith njerzit shkojn e vin
Kerkojn falje tek ALLAHU
Dora lotin po e fshin
Kur te pash moj QABE e bukur
S'munda te them as nje fjal
Ngrita dy duart nga qielli
Lutem ZOTIT te me fal.

REF:1
Jam në shtepin tende ZOT
lum qe pata fatin
Mos me kthe duar that kur t'mbaroj arafatin
Ma pastro zemren time beje ujè zemzemin
Ma mundso edhe njèher t'vi perreth haremit

Motra e vllazer baj tavafin
Zemra gezohet syri qan
Na i fal ZOT gjynahet tona na fal ZOT ti prindet tan
Me miljona njerz nga bota ktu vin e t'bejm adhurim
Je i vetmi o ALLAH n'ket ISLAM ne gjejm shpetim
Rruges keqe ju largova,nfjalet e tua un jam bind
Me kthe te paster sikur loti, sikur nana qe mka lind
Cojm Selame Salavate MUHAMEDIT A.S , Spari her njet e shijova ktu ta pres tmadhin BAJRAM

REF X2:
Jam në shtepin tende ZOT
lum qe pata fatin
Mos me kthe duar that kur t'mabroj arafatin
Ma pastro zemren time beje ujè zemzemin
Ma munso edhe njeher t'vi per rreth haremit.

DËRGOI:
INFO
Ka material edhe për videotekën shqiptare, sepse ky materiali muzikor lansohet para publikut i ilustruar bukur me klip muzikor, për video produksionin e të cilit është përkujdesur MProduction. Ky videoklip u publikua me datë 18 Qershor 2015. Kompozimi dhe teksti e përshtati vetë artisti, teksa për këngën ka punuar si orkestrues Florent Boshnjaku.