TEKSTESHQIP

Gold AG
Dashnia E Nanes
Lyrics
(Feat. Shyhrete Behluli)

[Gold AG:]
Fjalët ma t’mira po i kërkoj
Nga thellësia e zemrës tem
Se s’ka njeri ma besnik
Kurrë si ti moj nana jem

Qysh i vogël kur jom kon
M’ke uru me fjalë ma t’mira
Bashkë kem qenë ç’do moment
Në ato kohnat e vështira

Ti s’ke ditë me m’thon s’kemi
Ç’do dëshirë m’a ke plotësu
Edhe kur diçka s’ke pasë
E ke bo gjithmonë për mu

A ka dritë që ndriçon botën
Natën sikur rrezja e hanës
A ka erë ma t’bukur n’botë
Se sa kur je afër nanës

Kur punojsha n’krye n’veti
Enuk ta ngojsha atë fjalë
Pasha Zotin nana jem
Qysh ke thonë ti m’ka dal

Tanë këto vjetë që i kalova
M’rrite vetë pa vlla e motër
Sa herë vendin m’a ke shtru
Sa herë bukë m’qite n’sofër

Kush si ti a thu m’don
A ka tjetër n’këtë farë bote
Kur vonohna për te shpia
Kush e ndjen si zemra jote

Tash u rrita nana jem
M’rrite t’madh e m’bone burrë
1000 vjet ymër me i pas
Hakësh ty s’muj me dal kurrë

[Shyhrete Behluli:]
T’kam rritë o bir
Edhe n’kohë ma t’vështirë
Me t’pa tuj qesh
Me t’plotësue ç’do dëshirë
T’kam përkund në djep ç’do natë
Shoqni m’bani drita e hanës
Dashuria e krejt botës
Nuk vlen sa dashnia e nanës

[Gold AG:]
Ty t’kom babë e t’kom nanë
E di që se pate lehtë
E mbaj mend isha i vogël
Atëherë kur babi ndërroi jetë

Sa me fat që jam o Zot
Loti dul s’di qa me thon
Gëzimi ma i madh n’këtë botë
Është fakti që ty t’kom nanë

M’ke këshillu edhe tu ecë
Thojshe mos mami se rrxohesh
Sa herë që m’ke ushqy
Thojshe ma i forti bohesh

Lutja jote e pafund
Është e mirë secilën strofë
Sa herë moti është i keq
Veshu mirë se ki mu ftofë

Per ç’do lot që t’ka piku
Shkaku i gabimeve t’mija
T’u boftë ujë i xhenetit
Të shpërbleftë nanë Perëndia

Se s’ka fëmijë që nuk gabon
Deri sa t’rritet edhe mësohet
Por secili sa t’ka gjallë
E ka mirë herët me ndodhë

Se zemra jote gëzohet
Poashtu le t’thehet
Kush t’a din kimetin nanë
N’përjetësi do të shpërblehet

Pra ma bon hallall gabimin
Cilido qoftë ai për mua
Se du t’a fitoj xhenetin
Përgjithmonë të këmbët e tua

[Shyhrete Behluli:]
Mbramë në andërr të kam pa
Mu dokë se nuk ishe mirë
Përgjysë zemra mu ka nda
Thashë ku je o bir
Po du zanin me t’a ni
Se s’po muj lotin me nalë
Hiq kurgjo nuk t’ndërroj me ty
Krejt botën me m’a falë

REF.:
T’kam rritë o bir
Edhe n’kohë ma t’vështirë
Me t’pa tuj qesh
Me t’plotësue ç’do dëshirë
T’kam përkund në djep ç’do natë
Shoqni m’bani drita e hanës
Dashuria e krejt botës
Nuk vlen sa dashnia e Nanës.

DËRGOI:
INFO
Pasi u përzgjodhën bashkëpuntorët dhe u kurua çdo aspekt, projekti paraqitet tek audienca e gjerë i kompletuar bukur me anë të një videoklipi, produksionin e të cilit e punoi MProduction. Videoklipi u publikua më 4 Mars 2016. Vija melodike dhe teksti mbart firmë nga vetë këngëtari.