Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gresa Gjocera & Bledi Kaso - Zemer Per Zemer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Mbeti koha
Heshti era
Zogjtë pushuan
Bota ndaloi

Fjalët e mia
Mbi buzët e tua
“Unë të dua”
Kudo jehoi

I dhe shpres’ ti zemrës time
Ngjyra e kuptim
Në momentin tim të vështirë

I dhe dritë ti jetës sime
Frymë dhe gëzim
Je dhurata ti mëe e mirë

Zemër për zemër
Sa të jetë bota
Un` edhe ti
Sa të jetojmë
Trup edhe shpirt
Sa të jetë bota
Or’ e pa kohë
Sa t’ekzistojmë

Unë të dua
Gjithmonë pranë
Do të mbroj
Të lutem beso!

Asnjë dhimbje
Dhe vetë trishtimi
Të na ndajë
Do t’më premtosh

Zemër për zemër
Sa te jetë bota
Un` edhe ti
Sa të jetojmë
Trup edhe shpirt
Sa të jetë bota
Or’ e pa kohë
Sa t’ekzistojmë
Gresa Gjocera & Bledi Kaso
Publikimi: 01/09/2022
Festivali: Kënga Magjike 2022
Muzika: Endrit Shani
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Endrit Shani


Gresa Gjocera & Bledi Kaso - Zemer Per Zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemer Per Zemer".
3. Video është e këngës "Zemer Per Zemer", por nuk këndohet nga Gresa Gjocera & Bledi Kaso.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gresa Gjocera:


Komente 0